İnternet geçmişi gerçek mi?

Evet, servis sağlayıcınız girdiğiniz siteleri kaydediyor diye biliyorum. (Davalık durumlarda bu geçmiş incelenir.) Yalnız, verip vermedikleri hakkında bir fikrim yok. Mantıki olarak düşünürsek vermeleri lazım.

Evet, servis sağlayıcınız girdiğiniz siteleri kaydediyor diye biliyorum. (Davalık durumlarda bu geçmiş incelenir.) Yalnız, verip vermedikleri hakkında bir fikrim yok. Mantıki olarak düşünürsek vermeleri lazım.
girince davalık olabileceğim siteler zaten yasaklı değil mi? Ayrıca tünelleri kullanarak bir şekilde o siteye ulaşsam bile yalnız gözlem amacıyla girmiş olamaz mıyım? O site üzerinden illegal bir şey gerçekleştirirsem bunu internet geçmişimden değil gerçek hayata yansıyan etkilerinden araştırıp bulmaları gerekir. Benim eriştiğim sitelerin kaydedilmesi, haklarımın gaspıdır. Aşırı saçma.

Girince davalık olabileceğim siteler zaten yasaklı değil mi? Ayrıca tünelleri kullanarak bir şekilde o siteye ulaşsam bile yalnız gözlem amacıyla girmiş olamaz mıyım? O site üzerinden illegal bir şey gerçekleştirirsem bunu internet geçmişimden değil gerçek hayata yansıyan etkilerinden araştırıp bulmaları gerekir. Benim eriştiğim sitelerin kaydedilmesi, haklarımın gaspıdır. Aşırı saçma.

Brave mi kullanıyorsunuz hocam?

Girince davalık olabileceğim siteler zaten yasaklı değil mi? Ayrıca tünelleri kullanarak bir şekilde o siteye ulaşsam bile yalnız gözlem amacıyla girmiş olamaz mıyım? O site üzerinden illegal bir şey gerçekleştirirsem bunu internet geçmişimden değil gerçek hayata yansıyan etkilerinden araştırıp bulmaları gerekir. Benim eriştiğim sitelerin kaydedilmesi, haklarımın gaspıdır. Aşırı saçma.
Şöyle düşünün, illaki bir yasaklı siteye girmenize gerek yok. İnternette "el bombası yapımı" gibi bir şey arattınız diyelim, meraktan. Tam da bu sıralarda mahallenizde bir terör saldırısı oldu, internet geçmişi incelendiğinde sizi direkt gözaltına alırlar.

Bazı kaynaklarda Tor'un köprüleri ile bu kaydın engellenebildiği söyleniyor ama tam olarak bilmiyorum.

Şöyle düşünün, illaki bir yasaklı siteye girmenize gerek yok. İnternette "el bombası yapımı" gibi bir şey arattınız diyelim, meraktan. Tam da bu sıralarda mahallenizde bir terör saldırısı oldu, internet geçmişi incelendiğinde sizi direkt gözaltına alırlar.
Hocam tam olarak öyle işlememekte bu işler. Siteye kaç kere girdiğiniz, ne kadar süre geçirdiğiniz hangi görsellere veya detaylara tıkladığınız incelenir. Daha sonra çevre mobeseleri izlenerek kişisel data oluşturulur. Biz uyurken belkide küçük çaplı çoğumuz inceleme geçirmiştir. Göz altı için kesin delil şarttır. Arama geçmişi bunun için yeterli değildir.

Son düzenleme:
Hocam tam olarak öyle işlememekte bu işler. Siteye kaç kere girdiğiniz, ne kadar süre geçirdiğiniz hangi görsellere veya detaylara tıkladığınız incelenir. Daha sonra çevre mobeseleri izlenerek kişisel data oluşturulur. Bi uyurken belkide küçük çaplı çoğumuz inceleme geçirmiştir. Göz altı için kesin delil şarttır. Arama geçmişi bunun için yeterli değildir.
Tabii, sadece arama geçmişinin kaydedilmesi saçma olur. Sadece yüzeysel olarak açıkladım.

Geri
Yukarı