İnternet hızı Wi-Fi'da yavaş

Griffn

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Kablolu bağlantı ile videoları 1080p rahat izleyebiliyorum fakat Wi-Fi için aynı durum söz konusu değil. Wi-Fi'da videolar 140p otomatik oluyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Wi-Fi'ye yakın da olsam, uzak da olsam sonuç aynı farklı cihazlardan denedim.

Elinizdeki cihazlar 5GHz destekliyor ise 5GHz modeme geçip 5GHz kullanın emin olun çok fazla fark edecektir.

Merhabalar,

Kablolu bağlantı ile videoları 1080p rahat izleyebiliyorum fakat Wi-Fi için aynı durum söz konusu değil. Wi-Fi'da videolar 140p otomatik oluyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Wi-Fi'ye yakın da olsam, uzak da olsam sonuç aynı farklı cihazlardan denedim.
Modeminiz sinyal gücü zayıf gibi.

Modem reset atmıştım daha öncesinde 5GHz yapmıştım ama şu an nasıl yaptığımı unuttum. TP-Link modem kullanıyorum nasıl yapabilirim 5GHz.
En stabili bu. Dediğim gibi, WHQL logosuna sahip sürücü en stabil sürücü oluyor. Dilerseniz eskisini DDU ile kaldırıp bunu kurabilirsiniz.

Modemin sinyal dağıtım gücü zayıftır. Farklı cihazlarda fark yaratmaz bu durumda. 5GHz destekliyorsa, 5GHz bağlantı deneyin.

Elinizdeki cihazlar 5GHz destekliyor ise 5GHz modeme geçip 5GHz kullanın emin olun çok fazla fark edecektir.

Daha önce böyle bir sorunumuz yoktu. Wi-Fi hızı çok yavaş Wi-Fi ayarlarını hızlandırmak için yapılabilecek bir şey var mıdır?
Hocam 5 GHz modeme yakın mesafedeyken iyi performans verir ama uzaklaştığınız zaman hız sorunları yaşamaya başlarsınız. 2.4 GHz bandından bağlanıp tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı