İnternet hızı yavaş

Alataria

Decipat
Katılım
6 Kasım 2018
Mesajlar
578
Çözümler
3
Beğeniler
481
Merhabalar daha önce Türk Telekom VDSL 25Mbps paket kullanıyordum ancak yetersiz geldiği için müşteri hizmetlerini aradım. 50 Mbps hızına kadar sorunsuz alabileceğim söylendi. Bunun üzerine hızımı 35 Mbps olan pakete yükselttim ve paket geçişim sağlandı. Ancak şöyle bir sorun var modem değerlerine baktığımda hattıma bu hızın ulaştığını görüyorum fakat hız testi yaptığımda 25Mbps olan hızın aynısını alıyorum sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Modemde sorun olabilir mi TTNET tarafından verilen Airties 5650V2 marka modem kullanıyorum. Müşteri hizmetleri ile görüştüm hat değerlerinde sorun olmadığını sorunun modemden kaynaklanabileceğini söylediler. Konuyla ilgili görselleri yükledim yardımcı olursanız sevinirim.


 

alpolojix

Millipat
Katılım
1 Eylül 2020
Mesajlar
731
Çözümler
2
Beğeniler
277
Yer
Izmir • AlpolojixTeam
Merhabalar daha önce Türk Telekom VDSL 25Mbps paket kullanıyordum ancak yetersiz geldiği için müşteri hizmetlerini aradım. 50 Mbps hızına kadar sorunsuz alabileceğim söylendi. Bunun üzerine hızımı 35 Mbps olan pakete yükselttim ve paket geçişim sağlandı. Ancak şöyle bir sorun var modem değerlerine baktığımda hattıma bu hızın ulaştığını görüyorum fakat hız testi yaptığımda 25Mbps olan hızın aynısını alıyorum sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Modemde sorun olabilir mi TTNET tarafından verilen Airties 5650V2 marka modem kullanıyorum. Müşteri hizmetleri ile görüştüm hat değerlerinde sorun olmadığını sorunun modemden kaynaklanabileceğini söylediler. Konuyla ilgili görselleri yükledim yardımcı olursanız sevinirim.Dostum rahat ol. Sakin. Ben geldim.
Wi-Fi ile mi bağlısın yoksa kablo mu?
 
KS
Alataria

Alataria

Decipat
Katılım
6 Kasım 2018
Mesajlar
578
Çözümler
3
Beğeniler
481
Hepsi ile denedim masaüstü PC ile laptop ile telefon ile hemen hemen aynı sonuçları alıyorum en fazla 26Mbps hız görebildim.
 
KS
Alataria

Alataria

Decipat
Katılım
6 Kasım 2018
Mesajlar
578
Çözümler
3
Beğeniler
481
Evet dün onuda denemiştim hemen hemen bütün hız testi sitelerinde aynı verileri alıyorum. Dün steamden oyun indirdim bilerek orada ulaştığı maksimum indirme hızını gösterdiği için 3.4 çıktı ortalamada 3Mb/sn gibi bir hızla dosyaları çekti. Ama hız testlerinde 20-25Mbps üstüne çıkmıyor.
 Yeni konular

Yukarı