İnternet hızı yavaşlıyor ve kopuyor

despoTRY

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 5 5500 4.20 Ghz 6 Çekirdek 19MB AM4 7nm İşlemci
RAM : GeIL 16GB(2x8) Evo Spear 3200mhz CL16 DDR4
Ekran Kartı : Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge 8GB GDDR6 128 Bit
SSD: GeIL 512GB Zenith P3L NVMe Okuma 2000MB-Yazma 1500MB M.2
Anakart : Gigabyte B450M K 3600mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
İşletim Sistemi : Windows 11 64Bit
Arkadaşlar bu konuyu daha önce bir kez açtım, bilen arkadaşlar var aramızda ama şimdi ufak bir değişiklik oldu. Türk Telekom kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir problem vardı, ne zaman ki indirme yapmaya başlasam hız en yüksekten yavaş yavaş düşüp sonra internet tamamen kopuyordu. (Örneğin Steam). Bu bayram boyunca bir hafta sürdü teknik ekip modemin değişmesi gerektiğini söyledi ve 800 TL demişlerdi. Ama ben 1 hafta sonra adaptörü değiştirdim ve modeme reset attım ve bu sırada hala Türk Telekomdaydım, bu yaptığım işlemden sonra anladım ki sorun modemde değildi çünkü sorunu çözmüştüm. Bugün itibarıyla TurkNet'e resmen geçtim ama bu defa sorun tekrar başladı. Steam'e giriyorum ve indirme başlatıyorum sonra yavaş yavaş hız düşüyor ve net kopuyor. Bu sorun beni deli etmeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu konuyu daha önce bir kez açtım, bilen arkadaşlar var aramızda ama şimdi ufak bir değişiklik oldu. Türk Telekom kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir problem vardı, ne zaman ki indirme yapmaya başlasam hız en yüksekten yavaş yavaş düşüp sonra internet tamamen kopuyordu. (Örneğin Steam). Bu bayram boyunca bir hafta sürdü teknik ekip modemin değişmesi gerektiğini söyledi ve 800 TL demişlerdi. Ama ben 1 hafta sonra adaptörü değiştirdim ve modeme reset attım ve bu sırada hala Türk Telekomdaydım, bu yaptığım işlemden sonra anladım ki sorun modemde değildi çünkü sorunu çözmüştüm. Bugün itibarıyla TurkNet'e resmen geçtim ama bu defa sorun tekrar başladı. Steam'e giriyorum ve indirme başlatıyorum sonra yavaş yavaş hız düşüyor ve net kopuyor. Bu sorun beni deli etmeye başladı.

İnternet tesisatı ile ilgili kontrolleri yaptın mı bir de aynı ankastre kutusundan internet alan civarındaki kişilerden aynı sorunu vs yaşayan var mı?

Ben sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum, bir de telefonda da böyle mi?
@Disty

Ama Türk Telekom'dayken dediğim işlemleri yaptıktan sonra yaklaşık 30 saati geçik süre boyunca hem indirme yaptım hem de evdeki herkes telefonunda filmini izledi.

İnternet tesisatı ile ilgili kontrolleri yaptın mı bir de aynı ankastre kutusundan internet alan civarındaki kişilerden aynı sorunu vs yaşayan var mı?

Dediğim gibi teknik ekip gelmişti haricinde ben anlamam ki internet tesisatından.

Ama Türk Telekom'dayken dediğim işlemleri yaptıktan sonra yaklaşık 30 saati geçik süre boyunca hem indirme yaptım hem de evdeki herkes telefonunda filmini izledi.

Dediğim gibi teknik ekip gelmişti haricinde ben anlamam ki internet tesisatından.
Anladım bence önce farklı mobil ve pc cihazlar'lada aynı interneti test et sorun devam ediyorsa farklı modem ile dene sorun halen devam ediyorsa tesisatı kontrol etmen gerekicek.Ama teknik ekip bakmış diyorsun.Eğer düzgün baktılarsa iç tesisat'da problem yoktur.Bu durumda ankastre'de yani senin tesisatın bağlı olduğu port sorunlu olabilir birde dediğim gibi aynı ankastre'den bağlantı alan kişilerede sorman gerekir problem yaşıyorlarmı diye, daha önce bir iss firmasında çalışmıştım müşteriler türk telekomun port kalmayınca diğer müşterilerin portlarından binadaki diğer kişilere vs çıkış verdiklerini söylemişti.Ya da ip'in cgn ip havuzunda ise bundan da olabilir.Anlıcağın aşama aşama ilerleyerek kontrol etmen gerekicek sorunu tespit etmek için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı