İnternet hızım öncekinden yavaş

american_psycho

Centipat
Evde eski bir bilgisayar vardı. Onu kaldırıp başka bir bilgisayar getirdim. Bu bilgisayarda internet daha yavaş. Ne yapmalıyım? Garip olan da, önceki bilgisayarın Windows 7, şu anki bilgisayarın Windows 10 olması.

Evde eski bir bilgisayar vardı. Onu kaldırıp başka bir bilgisayar getirdim. Bu bilgisayarda internet daha yavaş. Ne yapmalıyım? Garip olan da, önceki bilgisayarın Windows 7, şu anki bilgisayarın Windows 10 olması.

İşletim sistemi ile internet bağlantısının bir farkı yok sadece driver performansı ve güncellik farkı var, PC'deyken Ethernet kablosu ile bağlanın, modemi yeniden başlatın, olmadı reset atın, o da olmadı internet servis sağlayıcınız ile iletişim kurabilirsiniz.

İşletim sistemi ile internet bağlantısının bir farkı yok sadece driver performansı ve güncellik farkı var, PC'deyken Ethernet kablosu ile bağlanın, modemi yeniden başlatın, olmadı reset atın, o da olmadı internet servis sağlayıcınız ile iletişim kurabilirsiniz.

Hocam dün bunları yaptım da, pek işe yaramış gibi değil.

Hocam TürkTelekom mu kullanıyorsunuz? Eğer TürkTelekom kullanıcıysanız yeni modeme geçtiler ve performans onda daha çok artacağını söylediler bize. Ondan dolayı olabilir.

Fiber olayı falan mı? Onu zaten pazartesi halledeceğiz.
Onu hiç bilmiyorum, bizi aradılar dediler şuan internetinizin yavaş olması normal dediler. Yeni modem çıktı ona geçmeniz gerekiyor internetinizin hızlı çalışması vs vs, için. Büyük ihtimallen odur diye düşünüyorum performansı düşükmüş bu modemlerin yeni çıkanın daha iyiymiş.

Onu hiç bilmiyorum, bizi aradılar dediler şu an internetinizin yavaş olması normal dediler. Yeni modem çıktı ona geçmeniz gerekiyor internetinizin hızlı çalışması vs vs, için. Büyük ihtimallen odur diye düşünüyorum performansı düşükmüş bu modemlerin yeni çıkanın daha iyiymiş.

Modemi yıllardır kullanıyoruz zaten sararmış. Türk Telekom dükkanlarında var mıdır bu modemden? Bir de fiyatı ne kadar?

Modemi yıllardır kullanıyoruz zaten sararmış. Türk Telekom dükkanlarında var mıdır bu modemden? Bir de fiyatı ne kadar?
Evet Türk Telekomlarda bulunuyor bize 750-800₺ gibi bir rakam çektiler 2 hafta önce. Artmıştır diye düşünüyorum. Yılbaşından sonra iyice artar heralde ne kadar erken alırsak o kadar iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı