İnternet hızım sadece bilgisayarda düşüyor

OnurDoğan63_19

Hectopat
Makaleler
4
Canlar merhaba. Bilgisayarımda çok fazla internet hızım düşüyor. Aynı anda telefonda ve tablette hız kontrolü yaptığımda herhangi bir problem gözükmüyor. Sebebi ne olabilir? Acaba driver mı güncel değil, bundan mı kaynaklı? Driverı nereden güncelleyebilirim?

Dosya Ekleri

• Wifi.JPG
    Wifi.JPG
    42,4 KB · Görüntüleme: 51
Canlar merhaba. Bilgisayarımda çok fazla internet hızım düşüyor. Aynı anda telefonda ve tablette hız kontrolü yaptığımda herhangi bir problem gözükmüyor. Sebebi ne olabilir? Acaba driver mı güncel değil, bundan mı kaynaklı? Driverı nereden güncelleyebilirim?
Windows Update ile gelen driver o yani güncel. Bende de aynı adaptör var ve hızım 100 Mbps ise 80 alıyordum.

Merhaba hocam wireless kartınız eski ise normal cihazınıza uygun yüksek hız destekleyenler bir wireless kartı aldığınızda probleminizin çözüleceğini düşünüyorum

Merhaba hocam sürücüyü güncelleştirmeyi deneyebilirsiniz eğer çözülmezse Wi-Fi kartınız ne kadar destekliyorsa maksimum o kadar alırsınız.

Sürücü eski olduğundan da olabilir veya cihazınız eski olduğundan da olabilir. Sürücü ayrıntıları kısmından donanım kimliğini atın, güncel sürücüyü bulalım. Güncelledikten sonra düzelmez ise cihazınızın maksimum internet kapasitesi o kadardır.

@Kükreyen Deli Adam @wasterqaz @invisible01 @iamshared arkadaşlar sanırım hepiniz beni yanlış anlamışsınız, ya da ben yanlış anlattım bilmiyorum. Ama dönüp dönüp okuyorum benim yazdıklarımda problem yok, tekrar anlatıyorum bakın, internet paketim 32 MB, bilgisayarda bu hızı da alıyorum sorun yok, ama kopmalar oluyor, bu kopma yaşanırken tablet ve telefonda aynı kopma olmuyor, ölçümleri aynı anda yapıyorum. Anlatabildim mi ?

Sürücü eski olduğundan da olabilir veya cihazınız eski olduğundan da olabilir. Sürücü ayrıntıları kısmından donanım kimliğini atın, güncel sürücüyü bulalım. Güncelledikten sonra düzelmez ise cihazınızın maksimum internet kapasitesi o kadardır.
Buyrun.

Dosya Ekleri

• wifi2.JPG
    wifi2.JPG
    32,2 KB · Görüntüleme: 22
@Kükreyen Deli Adam @wasterqaz @invisible01 @iamshared arkadaşlar sanırım hepiniz beni yanlış anlamışsınız, ya da ben yanlış anlattım bilmiyorum. Ama dönüp dönüp okuyorum benim yazdıklarımda problem yok, tekrar anlatıyorum bakın, internet paketim 32 MB, bilgisayarda bu hızı da alıyorum sorun yok, ama kopmalar oluyor, bu kopma yaşanırken tablet ve telefonda aynı kopma olmuyor, ölçümleri aynı anda yapıyorum. Anlatabildim mi?

Buyurun.

Sorunu yeni mi almaya başladınız?

Eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız kablonuzda problem olabilir. Uzunluğuyla alakalı da bir problem olabilir. Adaptör ile kablosuz bağlantı sağlıyorsanız mesafe ve arasında bulunan engeller nedeniyle olabilir.

Sorunu yeni mi almaya başladınız?
Sorun uzun zamandır var.

Kablo ile internet çekin bilgisayara.
Dizüstü bilgisayarın ne anlamı kalıyor o zaman ?

Eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız kablonuzda problem olabilir. Uzunluğuyla alakalı da bir problem olabilir. Adaptör ile kablosuz bağlantı sağlıyorsanız mesafe ve arasında bulunan engeller nedeniyle olabilir.
Kablo değil dostum.

Geri
Yukarı