İnternet kablosunun iç tesisatının aktif olmaması

yoshimakuta

Femtopat
Daha fazla  
Oturduğum daire çatı katı dubleks ve internet tesisatı bulunmuyor. Dairenin girişinde fiber internet kablosu var ama hem altyapı sorgulaması yaptığımda hem de gelen ekiplerce kablonun aktif olmadığı elektrikçi desteği almam gerektiği söylendi. Bina sakinleri ise o kabloyla interneti kullanıyorlar. 1 aya yakın bu sorunla uğraşıyorum. Net olarak ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki işini iyi bilen bir elektrikçiyle görüştünüz mü? Yani kablonunu neden aktif olmadığı ve iç tesisatta ne gibi sorunlar olabileceğini bir gelip inceleyip size söylesin en azından.

Hangı ISS hizmet veriyor yani altyapı kime ait. İnternet servisini altyapıyı sağlayan firmadan alırsanız daireye kadar o kabloyu onarmaları lazım. Fakat kiralama yapan bir firmadan hizmet almaya çalışıyorsanız maalesef elektrikçi vs diyorlar.

Örnek : Altyapı Telekom altyapısıdır ve siz farklı bir ISS'den hizmet almaya çalışıyorsunuzdur. Hizmet almaya çalıştığınız firma altyapı sahibi olmadığı için duruma karışmaz ve sizi elektrikçiye yönlendirir.

Hangı ISS hizmet veriyor yani altyapı kime ait. İnternet servisini altyapıyı sağlayan firmadan alırsanız daireye kadar o kabloyu onarmaları lazım. Fakat kiralama yapan bir firmadan hizmet almaya çalışıyorsanız maalesef elektrikçi vs diyorlar.

Örnek : Altyapı Telekom altyapısıdır ve siz farklı bir ISS'den hizmet almaya çalışıyorsunuzdur. Hizmet almaya çalıştığınız firma altyapı sahibi olmadığı için duruma karışmaz ve sizi elektrikçiye yönlendirir.
Evet dediğiniz gibi altyapı Türk Telekom. Önce Netspeed'e başvurdum 2 hafta Telekom'un kablo bırakmasını beklediklerini söylediler. Ben de iptal edip Türknet'e başvurdum, onlardan gelen ekip de hiçbir şeye bakmadan direkt bu cevabı verdi. Açıkçası kabloda bir sorun olduğunu düşünmüyorum binada herkes sorunsuz bir şekilde kullanıyor.

Peki işini iyi bilen bir elektrikçiyle görüştünüz mü? Yani kablonunu neden aktif olmadığı ve iç tesisatta ne gibi sorunlar olabileceğini bir gelip inceleyip size söylesin en azından.
Maalesef bulamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı