İnternet Kafe Açmak

İstanbul'da zaten bu işi götüren kafeler mevcut. Oralara gidip bir gözlem yapabilirsin, iş durumlarını vs. Bildiğim kadarıyla gayet dolu kafeler. Adeks'e bakabilirsin...

Artık herkesin bilgisayarı var deniliyor fakat kuracağınız sistem yine ortalamanın üzerinde olacak. Bu sebeple insanlar yine tercih edebilir. O mantıkla bakarsanız PS kafelerin hiç tutmaması gerekirdi. Çünkü bilgisayara göre çok daha ucuz ama millet 1 senede kafelere PS parası kadar para ödüyor. İnternet hızının çok iyi olması gerekiyor. 1000 Mbps - Işık Hızında İnternet - TURKCELL SUPERONLINE

Not: Sistemler evet ortalamanın üzerinde fakat yukarıda örnek verdiğim Adeks gibi kafeler ile aynı segmentte bulunmak istiyorsanız pek de yeterli değil.

Çevredeki internet kafelere baka eksiklerini gör. Kendin kuracağın internet kafenin onlar yerine tercih edilmesini sağlamalısın, örneğin çevredekilerin monitörleri mi kötü, birşeylerden çok az kısarak daha iyi monitörler kullan. Şahsen bahsettiğim internet kafe 3 katlı ve 4 tane vip odası var bunlara ek, saat 13-14 gibi bütün pcler dolu insanlar oturmak için sıraya isim yazdırıyolar. Ben de yaklaşık 10 kere kalmışımdır ve bilgisayarları oldukça iyi sırf sıra beklemeyelim diye sabah 9-10 da gidiyoduk. Yani demek istediğim iyi analiz yap, çevredekilerden üstün ol, iş yaparsın.

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Ben bu işte potansiyel gördüm tabi ki bana bir tavsiye olarak bulaşmayın dediğiniz için de teşekkür ederim. Fakat benim düşüncem bir kitle var ve bu kitle gaming bilgisayara sahip değil ben bunlara hizmet etmek istiyorum.
Birde biz de internet kafede takıldık ve evimde bilgisayar vardı. Ordaki ortam bambaşka takımca yan yana olmak.
Ben sizden işi yapmamak yerine yaparsam nelere dikkat etmeliyim bunları duymak istiyorum.

Bulaşmayın derim. Ama işletim sistemini dert etmeyin. Toptan olarak PC başı 10-15TL'ye alabilirsiniz. Bilgisayarların çökme vb. sorunlarla karşılaşmasını istemezsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı