İnternet Kafe Anılarınız

Benim ailem küçükken izin vermezdi ödev için giderdim hep. Masaüstündeki oyunları görünce hep vayyy çekerdim ne günlerdi be. Bir keresinde internet kafeden oyun almıştım 1 oyuna 7.5 lira vermiştim korsandı. Ne bilelim yaşımız 10-12 falandı. NFS MW almıştım eve geldim bir baktım oyunun boyutu baya yüksekti. Nasıl olur falan derken bir baktım dosyalarının içinden GTA San Andres çıktı. Ya nasıl sevinmiştim var ya. :D İki oyunum oldu diye. Ne günlerdi be.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Papi Chulo. Knight ve Metin 2. 😁
Benim ailem küçükken izin vermezdi ödev için giderdim hep. Masaüstündeki oyunları görünce hep vayyy çekerdim ne günlerdi be. Bir keresinde internet kafeden oyun almıştım 1 oyuna 7.5 lira vermiştim korsandı. Ne bilelim yaşımız 10-12 falandı. NFS MW almıştım eve geldim bir baktım oyunun boyutu baya yüksekti. Nasıl olur falan derken bir baktım dosyalarının içinden GTA San Andres çıktı. Ya nasıl sevinmiştim var ya. :D İki oyunum oldu diye. Ne günlerdi be.
Zamanında bende almıştım internet kafeden oyun. Eve getirip çalışmayınca geri gittim. Kafe sahibi parayı vermedi orası ayrı tabi. 🙂

50 kuruş verip yarım saat açtırdım fakat 4.5 saat hesap açık kaldı meğer süresiz açmış :D Anlaşıldığında kafe sahibi bana değil çalışan elemanına bağırdı :D Yaş 12 falan.
Kendi hataları zaten. Onlara para kazandıran müşterisine bağırmaya ne hakkı var?

Bazı kafe sahipleri çok aksi oluyordu. Küçüklüğümde bildiğin travma geçirmiştim öyle tiplere karşı :D Memlekette tek bir kafe vardı ve sahibi tam bir cahildi. Millete küfür ediyor, fırçalıyor falan. Ben de çok küçüyüm kafe sahibi beni sağlam fırçalamıştı eve ağlayarak gittim, yaşım 8. Dayım öfkelenip dükkana gitmişti, 50 kere özür diledi adam sonra. Ama hala aynı yeri işletiyorlar, oğulları devraldı ve daha kibarlar. Gerçi gitmeyeli yıllar oldu.

Kendi hataları zaten. Onlara para kazandıran müşterisine bağırmaya ne hakkı var?

Bazı kafe sahipleri çok aksi oluyordu. Küçüklüğümde bildiğin travma geçirmiştim öyle tiplere karşı :D Memlekette tek bir kafe vardı ve sahibi tam bir cahildi. Millete küfür ediyor, fırçalıyor falan. Ben de çok küçüyüm kafe sahibi beni sağlam fırçalamıştı eve ağlayarak gittim, yaşım 8. Dayım öfkelenip dükkana gitmişti, 50 kere özür diledi adam sonra. Ama hala aynı yeri işletiyorlar, oğulları devraldı ve daha kibarlar. Gerçi gitmeyeli yıllar oldu.
İşte karşısında çocuk görünce, basıyorlardı azarı. Müşteri kayıran çok kafe vardı. Yaşça büyük biri müşteri olunca bayağı ilgileniyorlardı. ''Çay kahve ister misin abi?'' Eksik olmazdı.

Bizim Liman Kafe'de bir tane bereli abi var, tabi biz okulun hafta sonu kursundayız ve kaçıp internete gidiyoruz. Neyse, 6 kişi falandık o zaman, soğukta bile 1 saat kafeci abilerin gelmesini beklerdik. Sonra içeri girip CS atardık. Bir arkadaşım bana CS taktiklerini öğretti ve beni tecrübeli bir hale getirdi. Eğlenceliydi. Kafeci abiler bize anahtarlarını vermişti bir keresinde dükkanın, üşütmeyelim, hasta olmayalım diye. Saatine de 25'er kuruş indirim yapmıştı hepimize. Kafeci abiler çok kafa adamlardı, özellikle sıktıkları parfümleri BİM'de satılan Adidas parfümlerdendi.

Bizim Liman Kafe'de bir tane bereli abi var, tabi biz okulun hafta sonu kursundayız ve kaçıp internete gidiyoruz. Neyse, 6 kişi falandık o zaman, soğukta bile 1 saat kafeci abilerin gelmesini beklerdik. Sonra içeri girip CS atardık. Bir arkadaşım bana CS taktiklerini öğretti ve beni tecrübeli bir hale getirdi. Eğlenceliydi. Kafeci abiler bize anahtarlarını vermişti bir keresinde dükkanın, üşütmeyelim, hasta olmayalım diye. Saatine de 25'er kuruş indirim yapmıştı hepimize. Kafeci abiler çok kafa adamlardı, özellikle sıktıkları parfümleri BİM'de satılan Adidas parfümlerdendi.
Özellikle hafta sonları, arkadaşlar kapıyı çalıp, hadi internet kafeye gidelim derlerdi. Yine bir hafta sonuydu. Kafeye gittik, baktık dükkan kapalı, saat sabah 10 falan. Arkadaşlardan biri ben kafe sahibinin evini biliyorum dedi. Üşenmeden adamın evine gidip adamı uyandırmıştık. Kafe sahibi şoka girmişti resmen. 😁

🚬 Sene 2005-2006 Knight Online furyası başladı bizim her zaman gittiğimiz kafede. Yaş 11, abiler oynuyordu onlardan özenip oyuna başladık. Daha oyun sıfır kimse bir şey bilmiyor oyunla ilgili. Herkes ezik oyun çözülmemiş henüz. Mahalleden sevdiğim bir abime ben de oynayacağım dedim sağolsun yardımcı oldu bana da hesap açtı. Hesabı açtı ne yapıcağımı bilmiyorum, hatırlayanlar vardır eski ilk maradon, şu yaratıkları öldür dedi bana. 1 level çar ile worm ile bandicoot öldürüyorum. Velhasılı kelam daha kestiğim ilk bandicoot'dan iki adet +8 stiletto çıktı. O zamanın kral itemi. Yanlış olmasın dual stiletto +8. Bütün kafe çıldırmaya başladı abiler, benim arkadaşlar, ben. Halay falan çekiyorduk en son. Bu da böyle bir anımdır. Daha sonra o çar mahallenin ortak malı oldu. Şifresini 1907 koyarsan olacağı odur. 🚬

Yeni konular

Geri
Yukarı