İnternet kendi kendine kesiliyor ve ardından bağlanılmıyor

Superonline kullanıyorum yıllardır. 100Mbit paket ancak Max 30 Mbit gördüm. Görselde 2. tiki açıp Google DNS'ini yazdım. Bu şekilde DNS değişir mi ve bu bir sorun yaratır mı?

Modemi direkt sıfırlayın. 30Mbps görmüyor olmanız ciddi bir problem. Eğer tüm cihazlarda durum böyle ise altyapı ve modemin ele alınması gerek gibi.

Modemi direkt sıfırlayın. 30Mbps görmüyor olmanız ciddi bir problem. Eğer tüm cihazlarda durum böyle ise altyapı ve modemin ele alınması gerek gibi.

Cidden bu yıllardır böyle altyapı da gözüküyor. Elektrik dairesinde Türk Telekom ve Turkcell Superonline altyapısı var. Gaziantep'te yaşıyorum depremden dolayı çok fazla bir şey yapamadım. Bu konuda biraz daha yardımcı olur musunuz neler yapabilirim? Görseli internetten aldım bu modem mevcut. İlk geldiğinden beri bu sanırım. Buna da bir yenilik gelmiş midir?

Dosya Ekleri

• maxresdefault (1).jpg
    maxresdefault (1).jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 5
Cidden bu yıllardır böyle altyapı da gözüküyor. Elektrik dairesinde Türk Telekom ve Turkcell Superonline altyapısı var. Gaziantep'te yaşıyorum depremden dolayı çok fazla bir şey yapamadım. Bu konuda biraz daha yardımcı olur musunuz neler yapabilirim? Görseli internetten aldım bu modem mevcut. İlk geldiğinden beri bu sanırım. Buna da bir yenilik gelmiş midir?

Hocam eğer yıllardır bu durum varsa bu durumu cidden müşteri hizmetleriyle konuşun. 100Mbps parası ödeyip 30Mbps'lik hizmet alıyor olmanız yanlış bir durum. Eğer sorun altyapıda değil evde başlıyorsa sorun ya modemdedir ya da cihazda ama bütün cihazların kötü ya da arızalı bir Wi-Fi modülüne sahip olduğu bir senaryo çok düşük bir ihitimale sahip. Dediğim gibi her ne kadar yazma deseniz bile bir müşteri hizmetleriyle görüşün. Durumu bildirin ve çözüm talebinde bulunun. Sorun evde ya da altyapıdaysa zaten ekipler çalışma yapar veya modemi modeme giden kabloyu falan değiştirir. Eğer siz cihaza bir hasar vermemişseniz de herhangi bir ücret talepleri de olmaz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı