İnternet Kopma Problemi

Balmort

Decapat
Arkadaşlar son 9 gündür internetimde kopma sorunu yaşıyorum. Bu olayın farkına varmam konsolda FIFA Ultimate Team oynarken bağlantı kopma sorunu yaşamam ile başladı. Başta sorunun EA serverları ile kaynaklı olduğunu düşündüm. Sonrasında fark ettim ki oyunda kopma sorunu gerçekleştiğinde aynı zaman da Twitch'de açık olan canlı yayın kopuyor hatta telefonumdan Twitter ana sayfasını yenilemeye çalıştığım da onda da hata oluyordu. İnternet saniyelik kopuyor ve 6-7 saniye sonra geri geliyordu. Modem ışıklarında hiçbir değişim olmuyordu. Türk Telekom yetkililerini aradığımda sistemlerinde kopma gözükmediğini ve ışıklar gitmiyor ise bunun modem kaynaklı bir hata olacağını söylediler. Modemi değiştirdiğimde sonuç aynıydı. Modemden evin üstündeki kutuya kadar olan bağlantıları ve kabloları yeniledik ve sonuç değişmedi. Bunun üzerine Türk Telekom'un uzman servis sağlayıcısı talebinde bulundum. Bugün sabah bu görevlilerden biri aradı ve eve gelmesine gerek olmadığının, kotaların kalkmasının ardından, yabancı kaynaklı sitelere (o buna yasak siteler diyordu) girmenin buna sebep açtığını söyledi. Kendisinin de Facebook'da okey oynarken aynı sıkıntıyı yaşadığını, buna çözüm sağlayamayacağını belirtti. Bu durumda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle katılıyorum size. Ne zaman ki bu AKN kalktı o zaman bu zamandır internette belirli saatlerde ping artışı ve download hızında dalgalanmalar sıklıkla yaşanıyor. Adamın söylediği şey tamamen uydurma ( yasaklı siteler vs.) böyle birşey yok. Malum firmanın yaptığı pisliğe kılıf uydurmasından başka birşey değil bu. Bimer'e şikayette bulunmanızı tavsiye ederim. Adamın söylediği sözleride aynen iletmenizi tavsiye ederim. Büyük ihtimal birşey olmayacaktır ama en azından başka insanlarda şikayette bulunuyorsa belki birşeyler çözüme kavuşur ama hiç sanmıyorum. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı