İnternet kopmasının sebebi nedir?

Bağlantı durumu bağlı.
Modülasyon tipi VDSL2.
Gerçek Hız(Yukarı/Aşağı) 8191/51196 Kbps.
Ulaşılabilir Hız(Yukarı/Aşağı) 12683/67939 Kbps.
Hat zayıflama (Yukarı/Aşağı) 13.7/8.5 dB.
Çıkış gücü(Yukarı/Aşağı) 9.2/12.4 dbm.
Inp(Yukarı/Aşağı) 0/0 semboller.
Profil 17a.
Hat çalışma süresi 95 sa 31 dk 58 sa.

Bu şekilde bilgilere ulaştım ama doğrudur umarım.
Kopmayı ne kadar sürede bir yaşıyorsunuz? Bir de SNR değerinizi göremedim onun da orada bir yerde olması lazım. Eğer SNR değeriniz 10 altında ise kopmayı bundan dolayı yaşıyorsunuzdur.

Kopmayı ne kadar sürede bir yaşıyorsunuz? Bir de SNR değerinizi göremedim onun da orada bir yerde olması lazım. Eğer SNR değeriniz 10 altında ise kopmayı bundan dolayı yaşıyorsunuzdur.

Bazen 2 - 3 saatte bir kopma oluyor. Bazen 12 saatte bir kere kopup bağlanıyor. Bazen ise saatte 10 15 kere kopuyor. Fakat kopma şöyle izah edeyim anlık 1 saniye kopma olup tekrar düzeliyor. Acaba PC'ye gelen kabloda mı sorun var diye düşündüm. Çünkü modemi takip edemiyorum gittiğimde ışıklar yanık oluyor.

Bazen 2 - 3 saatte bir kopma oluyor. Bazen 12 saatte bir kere kopup bağlanıyor. Bazen ise saatte 10 15 kere kopuyor. Fakat kopma şöyle izah edeyim anlık 1 saniye kopma olup tekrar düzeliyor. Acaba PC'ye gelen kabloda mı sorun var diye düşündüm. Çünkü modemi takip edemiyorum gittiğimde ışıklar yanık oluyor.
Aklıma gelenleri söyleyim çünkü birçok sebebi olabilir. 1)Modeminize takılı olan rj11 kaynaklı olabilir, bu jak sıkıntılı olduğunda kopma yapar. 2)Pc'nize gelen cat6 kabloda da sıkıntı olmuş olabilir. 3)SNR değeriniz demin dediğim gibi 10'un altında ise. 4)Hat zayıflamanız çok değil ama iç tesisatınızda da sıkıntı olabilir, cat6 kabloyla yeniletirseniz çözümü olabilir. 5)Altyapınızda sıkıntı olabilir ama önceden yaşamıyorsanız ya da komşularınız böyle bir şey yaşamıyorsa altyapı kaynaklı değildir.
Aklıma gelen bunlar. İnşallah faydalı olur.
Modem de yapar, bunu unutmuşum.

Aklıma gelenleri söyleyim çünkü birçok sebebi olabilir. 1)modeminize takılı olan RJ11 kaynaklı olabilir, bu jak sıkıntılı olduğunda kopma yapar. 2)PC'nize gelen CAT6 kabloda da sıkıntı olmuş olabilir. 3)SNR değeriniz demin dediğim gibi 10'un altında ise. 4)hat zayıflamanız çok değil ama iç tesisatınızda da sıkıntı olabilir, CAT6 kabloyla yeniletirseniz çözümü olabilir. 5)altyapınızda sıkıntı olabilir ama önceden yaşamıyorsanız ya da komşularınız böyle bir şey yaşamıyorsa altyapı kaynaklı değildir.
Aklıma gelen bunlar. İnşallah faydalı olur.
Modem de yapar, bunu unutmuşum.

Çok teşekkür ederim yarın kabloları yenileyeyim inşallah modem PC arası kablolardandır. Çünkü ev 8.kat cidden maliyetli olur :)

Geri
Yukarı