İnternet ortamında arkadaşlarım beni satıyor

Arkadaşlığın ya da pek çok farklı ilişkinin test edildiği yer çıkarların çatıştığı noktadır. O noktayı yaşamadığınız ilişkilere fazla güvenmeyiniz, o noktayı yaşayıp da atlatabildiğiniz ilişkilerinizin de değerini biliniz.

Sigaraya başlasam dertlerim kaybolur mu acaba?
Hayır, yeni dertlerin olur. Misal sağlığın, paran gider. Saçma sapan zamanlarda aklına gelir, içmek istersin, bir de ekstra zaman ayırman gerekir. Sigara külliyen zarardır.

Online'den tanıştığım bir arkadaşlarım var. Çoğu beni sattı. Aramız bir açıldı bir daha toparlanmıyor. Ama şu an konuştuğum gerçekten samimi bir arkadaşım var her gün konuşuruz neredeyse. Gayet güzel eğleniyoruz. Önemli olan kafa dengi birini bulmak.

Benim hem annem hem de babam içiyor ben zaten içmiş kadar oluyorum bir de ben içsem 2 günde akciğer hastası olurum. 2sinin içtiği sigaraya verdiği parayla 2 yılda üst düzey bir bilgisayar ve ekipmanlar alınıyor.

Sen hiç Metin 2 oynamadın herhalde. Kız çar açıp milleti dolandıran, evlilik planları kurduranlar bile vardı. Demem o ki oyun üzerinden edindiğin arkadaşların sadece oyun içerisinde arkadaşın olsun. Bu demek değildir ki internet ortamında arkadaşlık edinilemez ama ihtimallere bakarsak çok düşük bir oran. Bu sadece internet ortamında geçerli değil. Bugün lise arkadaşlarınla çok iyi anlaşırsın yarın okul biter hiç biri ile konuşmazsın, yarın üniversitede aynısı olur. Yanında her konuda yanında olan 1 veya 2 arkadaşın olsa yeter diye düşünüyorum.
Sigara konusunda ise ilk başladığında sana çok güzel gelir. Böyle dumanı çektikçe kafan dağılır falan. Bir yandan da millet bunu mu bırakamıyor, ben istediğim zaman bırakırım bunu dersin. Sonra ki zamanlarda bakarsın yemekten sonra canın çekiyor, canın sıkılınca içmek istiyorsun. Daha da sonra artık ortada hiçbir şey yokken de içmek istiyorsun. En sonunda da içmek istemediğin halde ihtiyaç duymaya başlıyorsun. Dumanı, kokusu rahatsız ediyor, daha çabuk yorulmaya başlıyorsun ama yine de içmek zorunda hissediyorsun. Ay sonunda hesap yapıyorsun sonra diyorsun ki ben bu kadar parayı kendime harcamıyorum sigaraya nasıl harcamışım? Ama 5 dakika sonra sigara almaya gidiyorsun. Geliyorsun 20-25 yaşına hâlâ ailenden gizli sigara içiyorsun. İnan şunları yazarken bile aklımda sigara var. Biliyorum ne kadar zararlı bir şey olduğunu ama onu içmeye mecburum. Yada kendimi ona şartladım. Pavlov'un köpeği gibi olduk. Tüm bunlara rağmen hâlâ içmek istiyorsan sen bilirsin.

Tek diyebileceğim senin şansın yokmuş. Ben internetten çok arkadaş edindim evet benim de arkamdan iş yapanlar oldu fakat şu an onlarla iletişimi kesmiş durumdayım. 9 yıl olmasına rağmen hala konuştuğum kişi var ve 1 kez bile yüz yüze görüşmedik. Eskiden Wolfteam vardı ortak hesabımız var elimize birçok da hesap geçti ve sürekli nakit çekiyorduk. Hiçbir zaman hesap çalma muhabbeti olmadı. Bu sadece 1 kişi için örnek. Bir çok klanda bulundum ve hala o oyunları oynamamama rağmen konuştuğum kişiler var (telefonla). Kısacası arkadaş şans işi. İlk başta kafa denginin uyuşması lazım. İkinci olarak ise bazı şeyleri yaşamanız lazım (kavga, tartışma vb.) Bunları geçince zaten otomatik olarak uzun süreli dostluklar kurmuş oluyorsun. Benim çevremde birçok kişi var. Hepsiyle konuşuyor muyum? Ayda yılda bir konuşuyorum ama gerçekten dost dediğim kişilerle ben sürekli görüşüyorum. (Ben aramasam bile :) Sürekli bana sen hiç aramıyorsun bizi diyorlar zaten.) ama bir elin parmağını geçmez bu kişiler. Geçmemeli de.

Dostum daha dün 3 yıldır birlikte Rainbow Six Siege oynadığım arkadaşlarla kavga ettim. Artık eskisi gibi değil bu dostluklar. Neredeyse herkes çıkarı için yaşamaya başlamış. Buna okuldaki arkadaşlarımda dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı