İnternet Sansürü Onayladı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Windows işine bir şey olmaz sanırım diyeceğim ama donumuza kadar el attılar ona da şaşırmam yani :) Onay verilmiş işte, en kısa zamanda uygulamaya geçilir sanırım.

Herkes özgürlüğe karışılmayacağından bahsediyor, para cezası tamamen uydurmadan başka bir şey değil. (Ben bununla ilgili açıklama görmedim eğer varsa dediğimin tam tersidir sanırım.)

Yasanın yürürlüğe girme süreci şöyledir:
Meclis tasarıyı yapar, cumhur başkanına sunar. Cumhur başkanı onayı verdikten 15 gün içerisinde resmi bir gazetede yayınlanır. Yayınlandığı günden başlayarak takip eden 90. günün sonunda yürürlüğe girer.

Ben +18 sitelerle, korsan yazılımlarla ilgileneceklerini pek sanmıyorum. Yani bundan dolayı kimseye ceza gitmez. İlgilendikleri şeyler:
Karşıt propaganda, artık televizyon izlemeyen geçlerin sosyal medyadaki olaylara karşı, çok hızlı bir şekilde örgütlenip, hızlı bir şekilde tepki koymasını engellemek amaçlı. (Şahsi fikrim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten haberde +18 ile ilgili hiçbir şey yazmıyor ve kaynakta bulamadım. Bu söylenti nereden geldi anlamış değilim. Ve halka resmi olarak televizyonda duyurulmadan böyle bir şey olamaz. Ama herkes bir yerlerden duyma söylentileri yayıyor. Televizyonda veya gazetede yazdı mı, sağlam kaynak var mı diyorum ses çıkmıyor. Onun haricinde de para cezası hakkında bir bilgide görmedim... İnternette herkes bir fiyat aralığı yazmış. Bir kaynak ötekine uymuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyle. Katılıyorum.

Bu arada bence bu kanunla zaten bizi yasa dışı olarak izledikleri halde bunu tamamen YASAL ve KANUN'sal bir şekilde yapma isteği duyuyorlar. Yoksa başka bir halt değil. Hepsi bana kalırsa G** korkusuna yapıyor..

Film veri indirimine ceza yok bildiğim kadarıyla devlet sitesinden bütün yasayı okudum. Kişisel pc'nize indirme yapıp film izleme serbest! Asıl mesele bunu paylaşanlarda.. Paylaşım yapan kişiler ilk olarak uyarılacak 6 ay içinde 3 kez tekrar olursa telif hakklarını ihlal etme ve korsan film gibi suçlardan para cezası verilecek .(Şimdi bizim indirmede izlemede problem yok da bizim indirdiğimiz izlediğimiz siteler zamanla kapanma ihtimali var veya yabancı ülkelerdeki gibi belli bir ücrete film sitelerine kayıt olup oradan izlemek zorunda kalcaz gibi ) SAYGILAR.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı