İnternet Servis Sağlayıcı Önerisi

Asyneum

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, kısa kısa birkaç bilgi vererek önerilerinizi bekliyor olacağım. Eski bir profesyonel Elektronik Spor oyuncusuyum. İnternetin benim için önemini yaptığım işten anlarsınız muhtemel olarak. 10 Kasım'da Türk Telekom ile olan uzun soluklu anlaşmam sonu eriyor. Yeni fiyatları anlatmama gerek yok. Şu anda bu pakete 85 TL ödüyorum ben. Kotanın kalkması ile birlikte aynı kullanmış olduğum FİBERNET (50Mbps'ye Kdr) 100GB (VDSL MDM Gerekir) aynı paket fiyatı 209 TL oldu.

Mevcut İnternetim;

Screenshot_1.png

Türk Telekom'dan fiyat dışında gayet memnundum. 1 yılda toplasan 3 kez internetim gitmiştir. Desteği, iletişim merkezi 10 numara 5 yıldız benim kanımca. Fakat fiyat/performans değil maalesef. Sadece performans :D

Bulunduğum yerde TürkNet'den hız testi aldığımda 75 Mbps'ye kadar hız alabileceğim söyleniyor. Fakat TürkNet kullanan çevremden bir çok insan internetin çok sıklıkla gidip geldiğini söylüyor. Bu da beni ikileme sokuyor. Sizden öneri almak istedim bu yüzden de.

10 Kasım'a kadar acil olarak geçebileceğim bir servis sağlayıcı lazım. Bana kopmalar yaşamayacağım, 50 Mbps'e kadar hız ve düşük ping sağlayan bir sağlayıcı lazım anlayacağınız.

League of Legends'de Türkiye sunucusunda sabit olarak 13 ping almaktayım. Benim için en önemli kısım da bu :)
CS:GO'da ise (ESEA) Türkiye sunucusunda 6 ping almaktayım. MM rank global sunucularında ise en yüksek gördüğüm ping 70 idi.

Şimdiden öneri sağlayacak, veya konuya göz atan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Esen kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 senedir NetSpeed kullanıyorum bir sorun yaşamadım bakabilirsiniz isterseniz size uygunsa geçersiniz. Türknet önermiyorum sorun yaşayan sayısı çok fazla adamlar seni abone yapana kadar muhattap oluyorlar sen abone olduğun an iş bitiyor ne telefona bakıyorlar ne de arıza kayıdına. Kaç kişiye kullanmadıkları internetin faturasını göndermişler. Bence Türknet'i silin kafanızdan.

Taşınmadan önce TürkNet kullanıyordum. Hatta bir arkadaşıma tavsiye ettim, TürkNet'li olmasına yardımcı oldum. İkimizde sorun yaşamadık. Gecikme, kopma vs. yaşamıyordum.
Arıza olduğunda Türk Telekom ekipleri bakıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Taşınmadan önce TürkNet kullanıyordum. Hatta bir arkadaşıma tavsiye ettim, TürkNet'li olmasına yardımcı oldum. İkimizde sorun yaşamadık. Gecikme, kopma vs. yaşamıyordum.
Arıza olduğunda Türk Telekom ekipleri bakıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Facebook sayfasına girin yorumlara bakın herkes şikayetçi.

TürkNet'in mevcut Ping değerli bi hayli fazla en azından benim için. LoL'de Türkiye'de bulunan sunuculardaki ortalama ping değeri 45-50. Ben şuan Türk Telekom'da sabit 11-13 arası ping alıyorum. Tabi bu bir çok alt yapıyı uzaklığı vesaire bir arada kapsıyor ama malesef TürkNet'in aldığı şikayetler bi hayli fazla olduğu için geçmeyi düşünmüyorum.

10 yıla yakın Kablonet kullanıcısıyım. Memnunum ve kullanmaya devam edeceğim. Paketim; içerisinde Akıllı Sınırsız 100Mbps olarak geçen YüzünüzüGüldürenKampanya. Eski aboneyim ve cihaz vs. almadığım için 75TL ödüyorum. Paketin internet kısmı; 19:00-00:00 arası 5 saat boyunca 25Mbps, 00:00-19:00 arası 19 saat boyunca 100Mbps. Upload hızım 5Mbps ve 24 saat boyunca aynı. Sunulan hızları her saat tam anlamı ile alıyorum.
Not: Download 95+ // Upload 4,40+

TürkNet'in mevcut Ping değerli bi hayli fazla en azından benim için. LoL'de Türkiye'de bulunan sunuculardaki ortalama ping değeri 45-50. Ben şuan Türk Telekom'da sabit 11-13 arası ping alıyorum. Tabi bu bir çok alt yapıyı uzaklığı vesaire bir arada kapsıyor ama malesef TürkNet'in aldığı şikayetler bi hayli fazla olduğu için geçmeyi düşünmüyorum.
Evinizde olan altyapıları kontrol ettiniz mi?
Öncelikle Millenicomun sitesi üzerinden hem Türk Telekom hemde Superonline altyapısını kontrol edin. Kablonet sitesinden de kablo altyapınızı kontrol edin. Çıkan sonuçlara göre size öneride bulunalım.

Evinizde olan altyapıları kontrol ettiniz mi?
Öncelikle Millenicomun sitesi üzerinden hem Türk Telekom hemde Superonline altyapısını kontrol edin. Kablonet sitesinden de kablo altyapınızı kontrol edin. Çıkan sonuçlara göre size öneride bulunalım.

Millenicom'dan hız testi yaptım. Türk Telekom alt yapısı mevcut, bilgileri aşağıda paylaştım seninle. Süperonline alt yapısı yo malesef.

1.png

Facebook sayfasına girin yorumlara bakın herkes şikayetçi.

O yorumlar her zaman vardı, şimdide var, bundan sonrada olacak.

Millenicom'dan hız testi yaptım. Türk Telekom alt yapısı mevcut, bilgileri aşağıda paylaştım seninle. Süperonline alt yapısı yo malesef.

Eki Görüntüle 451350
Eğer bütçeniz uygunsa Türk Telekom'a yeniden taahhüt vermenizi tavsiye ederim. Çünkü TT'de aldığınız pingten çoğu zaman yüksek ping alacaksınız diğer isslerde. Selfy 50 mbps paketi aylık 114 lira. 18-25 yaş arası kişiler için geçerli. Bundan ucuz bir de İnternet festivali kampanyası var. Sadece bazı illerde ve ilçelerde geçerli. 50 mbps aylık 110 lira. Eğer bunlar da pahalı geldiyse başka bir iss'ye geçmeniz şart. Millenicom'da 100 mbps 110 lira. Size büyük ihtimal 75mbps download / 4 mbps upload verirler. Bunun dışında Netspeed'e geçebilirsiniz. Orda da 75/4 mbps 84 lira. En uygunu netspeed galiba.
Bir şeyler eklemek gerekirse bütçeniz yeterliyse TT'de kalmanızı öneririm. VDSL modem almanız veya söz konusu firmadan kiralamanız gerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı