İnternetten İngilizce nasıl öğrenilir?

@Mansion35 hocamın dediği gibi busuu ve cambly ile öğrenebilirsiniz ayrıca Udemy de var ama İngilizce kurs var mı hiç bakmadım.

Ben Roblox oynayarak öğrenmiştim ama umarım bozuk bir şey söylememişimdir.

Hocam Oyunlar gerçekten yabancı dilimizi geliştiriyor ben ingilizcemin %40'ını okuldan %60'ını ise oyunlardan öğrendim.

@Mansion35 hocamın dediği gibi busuu ve cambly ile öğrenebilirsiniz ayrıca Udemy de var ama İngilizce kurs var mı hiç bakmadım.

Hocam Oyunlar gerçekten yabancı dilimizi geliştiriyor ben ingilizcemin %40'ını okuldan %60'ını ise oyunlardan öğrendim.
Aslında haklısınız oyunlar yabancı dilimizi geliştiriyor ama "İnternetten nasıl ingilizce öğrenilir" gibi geniş bir soruya roblox dememin biraz dalga geçici sanılacağını düşünüyordum.

Yani kısaca soruyu oyun dünyasından uzak olarak algıladığım için dediğim şeyin biraz yanlış olduğunu düşünüyordum.

Udemy/YouTube gibi platformları kullanarak grammer kısmını,
VoScreen/Cake gibi platformları kullanarak kelime bilgini,
YouTube/Netflix üzerinden İngilizce Türkçe altyazısız Video/Dizi-Film izleyerek de dinleme becerilerini arttırabilirsin. Pratik yapmak da tamamen sana kalmış bir durum. Buna uygun da platformlar var ancak kullanmadığım için bir yorum yapmayacağım. Eğer okula gidiyorsanız İngilizce öğretmeninizle konuşarak da pratiklerinizi geliştirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı