İnternet ve darknet nedir?

LerFly

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar millet dün aklıma bir şey takıldı. Önce size sorayım sizce darknet ve internet nedir? Hiç düşündünüz mü? Ben düşümdüm ve en mantıklı olan şu sonuca ulaştım. İnternet ve darknet aslında bir sever ağı bir motor değil. Her server kendi motoru var. Biz internet satın aldığımızda aslına IP adresi satın almış oluyoruz ve bu IP adresi ile Google Yandex içindeki serverlerda olan sitelere giriyoruz. Darknet ise birkaç grubun olduğu server ağı olabilir. Sizce internet ve darknet nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darknet ise birkaç grubun olduğu server ağı olabilir. Sizce internet ve darknet nedir?
Bu cümle de ufacık hata var. Şuan da standart arama motorları ile girilebilen, yani anlayacağımız dilde indekslenebilen kısım (google,yahoo,youtube vb) sadece internetin %3'lük kısmı. Darknet ineternetin %97'lik kısmını oluşturuyor. Yanlışım olabilir, ben böyle biliyorum.
1610963271491.png

Son düzenleme:
İnternet ve Dearknet veya DeepWep buzdağı gibidir bizim kullandığımız sosyal platformlar buzdağının üst kısmında ve %10'nu oluştururken DeepWep internetin %90'nı oluşturur. DeepWep'e girmek çok tehlikelidir. Benim bildiklerim böyle bir de birkaç tarayıcı biliyorum.

Açık web internetin genellikle kullanılan bir kısmı ve bu daha %10'u bile değil.

Diğer kısımlar Deep Web ve Dark Web.

Haricen Deep Web çok riskli değil Dark Web riskli.

Deep Web içinde bolca legal site bulabilirsiniz.

Dark Web içinde legal site bulamazsınız.

Katman olayına çok inanmıyorum siz de inanmayın tavsiyem. :)

Bizim standart tarayıcılarla eriştiğimiz siteler internetin yaklaşık yüzde birini oluşturur. Yüzde doksan dokuzluk kısımsa Deep Web'dir. Thor gibi özel uygulama ve tarayıcılarla erişilebilir. İnternetin underground'ıdır. Silah satımı (tam otomatik), uyuşturucu satışı, insan eti satışı gibi ciddi illegal işlerin olduğu katmanların yanı sıra, yaptığınız basit bir hatayla birçok kişisel bilginizi çalabilecek korsanlar ve bu bilgilerin paylaşıldığı siteler de mevcuttur.

Darknet ise Deep webin içindeki bir katmandır. Erişilmesi en zor katmandı yanlış bilmiyorsam.

Darknet server değil.
Öncelikle Deepweb ve Darkweb farklı şeyler. Bu bilgi cepte.
Deepweb: Arama motorları ile girilemeyen yerler.
Darkweb: Kan, dehşet, acı!

Ve Darkweb'in para birimi Bitcoin. 4-5 birim para ile malikane alınabiliyor. Vay be!

Sonra dolandırıcıların doğumhanesi. Bak bana 0,031 Bitcoin at, istediğin Instagram hesabını hackleyeyim. (bkz: Instagram'ı hackledi (!))

Pis bir yer darkweb. Ha bir de domainleri .onion uzantılı. Senin benim tarayıcılar girmez oraya, TOR lazım.

Açık web internetin genellikle kullanılan bir kısmı ve bu daha %10'u bile değil.

Diğer kısımlar Deep Web ve Dark Web.

Haricen Deep Web çok riskli değil Dark Web riskli.

Deep Web içinde bolca legal site bulabilirsiniz.

Dark Web içinde legal site bulamazsınız.

Katman olayına çok inanmıyorum siz de inanmayın tavsiyem. :)
Katman denilen şey hayali bir durumdur. Ekvator çizgisi gibi.

Geri
Yukarı