Interneti eve yaymak

Doğukan Eren

Hectopat
Arkadaşlar 100 Mbps download hızlı Superonline kullanıcısıyım ancak internet sadece kurulu oda ve çevresinde çekiyor evin diğer hiçbir yerinde erişemiyorum.
İnterneti evin her yerine yaymak için ne yapabilirim, acces point mi almalıyım? Bütçemde bir sıkıntım yok.

Bu daha fiyat performans ürünü
Ama bütçede sıkıntı yoksa bunu öneririm.

Bir router alın önerim AC2350. bunu ister repeater ister Access Point ister router olarak kullanabilirsiniz. Yani isterseniz odanıza koyup kabloyla bilgisayara bağlar routeri de kablosuz olarak modeme bağlarsınız isster de direkt kabloyla modeme bağlar bilgisayarı kablosuz olarak modeme bağlarsınız. Artık ev düzeniniz hangisine daha uygunsa.

Benim modem evin giriş kapısının oradaki kapalı gardropun içinde. 2.4 GHz üzerinden evin her köşesinde 70-100 Mbps arası, 5 GHz ile salon ve iki odada 200 Mbps internet çekiyor. Yani modemin yerini değiştirmeniz eviniz 3 katlı falan değilse daha kolay bir çözüm olur.

Bir router alın önerim AC2350. bunu ister repeater ister Access Point ister router olarak kullanabilirsiniz. Yani isterseniz odanıza koyup kabloyla bilgisayara bağlar routeri de kablosuz olarak modeme bağlarsınız isster de direkt kabloyla modeme bağlar bilgisayarı kablosuz olarak modeme bağlarsınız. Artık ev düzeniniz hangisine daha uygunsa.

Modem kabloyla bilgisayara bağlı. Sorun şu ki evin diğer yerlerinde internet kullanılamıyor.
Router ve extender denedim onların da menzili yeterli değil.

Geri
Yukarı