İnternetim gereğinden fazla hızlı

Fiberde Download ile Upload yaklaşık aynı hızlarda oluyor genelde. (Etiler'de kuzenimin interneti öyle) Burada 10 kat fark var. Doğal değil zaten.

Merhabalar;

Bu bir problem değil fakat başka kişilerde de bu var mı bilmiyorum. Superonline kullanıcısıyım. 100 Mbps internet fiber + TV+ şeklinde bir paketim var ve 150 TL fatura ödüyorum. Problem demeyelim fakat paketim aldım alalı hiç 100 olmadı her zaman 200-300 arasında kullandım internetimi. Geçenlerde format attım bilgisayarıma tamamen temiz kurulum dolayısı ile oyunlarım ve programlarım gitti. Steam üzerinden indirme rakamlarını görünce şoke oldum. Speedtest sonucuna göre 900 Mbps gibi bir internet alıyorum. Aşırı şaşırdım duruma ve 1 haftadır ortalama olarak takip ediyorum düşme olmadı şu ana kadar. Böyle bir şey yaşayan var mı acaba?
@Teriblephoenix hiç ses etme, Turkcell'in kulağına gitmesin hızını düşürür. Üzümünü ye bağını sorma. Ak git bu şekilde.

Merhabalar;

Bu bir problem değil fakat başka kişilerde de bu var mı bilmiyorum. Superonline kullanıcısıyım. 100 Mbps internet fiber + TV+ şeklinde bir paketim var ve 150 TL fatura ödüyorum. Problem demeyelim fakat paketim aldım alalı hiç 100 olmadı her zaman 200-300 arasında kullandım internetimi. Geçenlerde format attım bilgisayarıma tamamen temiz kurulum dolayısı ile oyunlarım ve programlarım gitti. Steam üzerinden indirme rakamlarını görünce şoke oldum. Speedtest sonucuna göre 900 Mbps gibi bir internet alıyorum. Aşırı şaşırdım duruma ve 1 haftadır ortalama olarak takip ediyorum düşme olmadı şu ana kadar. Böyle bir şey yaşayan var mı acaba?
Arkadaşıma da oldu. 200 Mbps fiber abonesi. Bir iki hafta önce biz sohbet ederken dcden düştü geri geldi. Bağlantısı koptu anlık. Oyun bakıyorduk indirmeye. İndirmeyi başlattığında gördüğümüz rakamlar bizi biraz şaşırtmıştı. :D
1633208643831.png

Fiberde download ile upload yaklaşık aynı hızlarda oluyor genelde. (etiler'de kuzenimin interneti öyle) burada 10 kat fark var. Doğal değil zaten.

Yok zaten benim sözleşmeme göre dowload hızının %10'u olacak şekildeydi yani ilk girdiğim zaman da intertim 100 olacaktı 10 Mbps de upload olacaktı fakat hiç 100 Mbps olmadı 200 300 arasında oldu upload da her zaman 20 25 arasında oldu download ile eş zamanlı olarak yükseliyor.

Arkadaşıma da oldu. 200 Mbps fiber abonesi. Bir iki hafta önce biz sohbet ederken DC'den düştü geri geldi. Bağlantısı koptu anlık. Oyun bakıyorduk indirmeye. İndirmeyi başlattığında gördüğümüz rakamlar bizi biraz şaşırtmıştı. :DEki Görüntüle 1178974

Aynı durumu yaşadım işte formattan sonra bir baktım Steam'e bu ne dedim ya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı