İnternetim sürekli kopuyor

xClaush

Hectopat
Geçtiğimiz günlerde Superonline aboneliğimi bitirip TürkNet'e geçtim ve Superonline verdikleri modemi geri istediği için ASUS DSL-N16P siparişe ettim.
Superonline'ın modem olan Huawei HG658 v2'yi kullanırken herhangi bir problem yaşamıyordum ama şuanki modemde sürekli kopmalar yaşanıyor. Sebebini anlayamadım gitti. Yardımcı olabilir misiniz?

dsl.png

Hocam, arıza kaydı oluşturun. Bence problem TürkNet kaynaklı. Değerler çok kötü değil.

Benim bir ara zyxel modemim vardı ama usb adaptör tplink'di, sık sık bağlantı kopuyordu, modemi tplink yapınca sorun ortadan kalktı ya uyumsuzluk sorunu vardı yada modemde bir sorun vardı. Ama büyük ihtimalle modemde sorun vardı çünkü aynı adaptörle değişik marka modemlerde bağlantıda kopma olmamıştı.
Problem Türknet kaynaklıda olabilir çünkü önceden sorun yoktu diyorsun. Eskiden rüzgarlı ve yağmurlu havalarda internetim sık sık kopuyordu telekom kabloları değiştirince sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Hocam, arıza kaydı oluşturun. Bence problem TürkNet kaynaklı. Değerler çok kötü değil.

Böyle olduğunu sanmıyorum. Eski modemde kopma problemleri yaşamıyordum.
Benim bir ara zyxel modemim vardı ama usb adaptör tplink'di, sık sık bağlantı kopuyordu, modemi tplink yapınca sorun ortadan kalktı ya uyumsuzluk sorunu vardı yada modemde bir sorun vardı. Ama büyük ihtimalle modemde sorun vardı çünkü aynı adaptörle değişik marka modemlerde bağlantıda kopma olmamıştı.
Problem Türknet kaynaklıda olabilir çünkü önceden sorun yoktu diyorsun. Eskiden rüzgarlı ve yağmurlu havalarda internetim sık sık kopuyordu telekom kabloları değiştirince sorun çözüldü.

Superonline kullanırken internetim 8mbit idi. Turknet ile önce 16mbit daha sonra 35 ve en son da 75mbit paketine geçiş yaptım. 16mbit kullandığım zamanlarda çok kısa sürelerle bağlantı kopuyordu ama hemen geri geliyordu. Şimdi bağlantının yeniden gelmesi için modemin arayüzüne bağlanıp yeniden başlat falan yapmam gerekiyor. Modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama hangi sebepten ötürü böyle oluyor anlayamadım gitti.

Son düzenleme:
Evet bendede aynı sorun oluyordu ben şöyle yapıyordum, denetim masası, ağ ve internet, ağ ve paylaşım merkezi, bağdaştırıcı ayarlarını değiştir, wifi ağ bağdaştırıcısına sağ tıklayıp baģlantıyı devre dışı bırak dedikten sonra tekrar sağ tıklayıp etkinleştir diyince bağlantı sağlanıyordu.
Başka bilgisayarlardada aynı sorun oluyorsa modemde sorun var demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı