İnternetimi yükselttim ama değişen bir şey yok

owen_1

Hectopat
Daha fazla  
TTnet'in ''Tek Fiyat'' kampanyasına geçmiştim. Aylık 49 TL ödüyorum ve internetim 16 Mbit oluyordu. Yaklaşık 1.5 aydır tatildeydim. İnternetin hızına bakma fırsatım olmamıştı.

Dün oyun yüklüyordum Steam üzerinden. Ancak hızımda bir değişiklik göremedim. SpeedTest ile hız testi yaptım. Download 4.21 çıktı. 8 Mbit internet kullanan arkadaşımda da hız 4.20.

Ne yapmam lazım ?

Bende 8 Mbit kullanıyordum sonra 25 Mbit bir tarifeye geçtim ama hızım yine 8 Mbit gözüküyordu. TTnet' i aradım ve oradaki müşteri temsilcisi anında hızımı 25 Mbit yaptı. Bir görüşün bence belki size de faydası olur.

8 veya 16 Mbps olması sizin internet hızınızı etkilemez. Neden diye çok soran olacaktır. Saha dolabına uzaklığın, sunucuların performansı, modemin gibi bir sürü etken var. 8 Mbps'de 500kb iken 16 'dada 500kb olması normal. Maksimum hız oranınız arttırılıyor çünkü.
İnşallah anlatabilmişimdir :)

8 veya 16 Mbps olması sizin internet hızınızı etkilemez. Neden diye çok soran olacaktır. Saha dolabına uzaklığın, sunucuların performansı, modemin gibi bir sürü etken var. 8 Mbps'de 500kb iken 16 'dada 500kb olması normal. Maksimum hız oranınız arttırılıyor çünkü.
İnşallah anlatabilmişimdir :)

Nasıl arttırabilirim hızımı peki ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı