İnternette akşam saatlerde hız düşüyor

neutralizer2

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. 3-4 aydır TTNET VDSL internet kullanmaktayım ve geldiği günden beri saat 8-9 arası 24 Mbps hız 1 Mbps'lere düşüyor. Bazen ise bu saatler dışında da oluyor ama genellikle 8-9 arası düşüyor. İlk zamanlar beni rahatsız etmiyordu bir kere modem restart attığımda beni 24 saat götürüyordu ama şu 1 aydır günde 4-5 defa restart atmak zorunda kalıyorum ve artık bu benim canımı sıkmaya başladı. Müşteri hizmetlerini aradım ekipler geldi ama bir türlü düzelmedi ekiplerin dediğine göre herhangi bir sıkıntı yok port bile değiştirdim ama hala aynı sonra biraz araştırma yaptım güncel olarak konu yok ama eski konularda bunun CRC hatası verdiğine inandım ekiplere CRC hatasından bahsettim ama beni anlamadılar son olarak kullandığım modemi araştırdım ve kullandğım modemde bayağı bir kişi bu sorunu yaşıyormuş "kullandığım modem: Zxhn H168a" acaba modem değiştirsem internetim düzelir mi?

Resimlerde modemin SNR margin CRC hatalarını falan paylaştım.

Dosya Ekleri

• Adsız..png
    Adsız..png
    40,5 KB · Görüntüleme: 24
  • Adsız.png
    Adsız.png
    72,8 KB · Görüntüleme: 20
ADSL ile VDSL aynı altyapı altyapı değil ama kablo aynı yine de iç tesisatında sorun var ankastreden modeme gelen kabloyu yenilemen lazım.

Geri
Yukarı