İnternette anlık kopmalar

wirkwild

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, yaşadığım problemin aynısını yaşayanların açtığı bir konu bulamadığım için kendi konumu açma ihtiyacı hissettim.
Yaşanan problem internet hattın bir anlık kopmalar gibi algılanıyor fakat kopmanın yaşandığı an Alt+Tab yapıp bağlantı durumuna baktığımda sarı ünlem tarzı bir uyarı göremiyorum. Zaten çok kısa bir süreliğine yaşanıyor problem. Video vs ekran görüntülerinde detaylı olarak anlayabilirsiniz diye umuyorum.
Düzeltmek için yaptıklarımız ise modem değiştirme, Ethernet kablosu ve DSL kablosu değiştirme, evin içindeki farklı bir DSL girişine bağlama, bilgisayar format olarak sıralanıyor. Problem hala tam gaz devam etmekte. Sadece bilgisayarda değil telefonda da görüntülü konuşurken iki saniyeliğine kesilip tekrar düzeliyor fakat ekranda bağlantı kesildi tarzı bir uyarı çıkmıyor sadece internet aşırı yavaşlayıp tekrar toparlamış gibi oluyor. TTNET müşteri hizmetleri hatta bir problem olmadığını bu yüzden kayıt oluşturamayacağını söyledi ve ben de Rize TTNET şebe kontrol/arıza birimiyle yüz yüze görüştüm adam bana bu ay 450GB indirme yapmışsınız bir problem yok dedi gönderdi. Videoları çekip tekrar gidince ise port bağlantısını değiştireceklerini ama bir problem olduğunu düşünmediklerini söylediler. Bir ay geçmesine rağmen port da değiştirilmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

timedout.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum TTNET ile yeniden görüşün derim.

müşteri hizmetleri internetimde hiçbir şekilde problem olmadığını söylüyor. şebeke kontrole videoyu gösterdiğimde bilgisayarda problem olduğunu söyledi asla kabul etmiyorlar problem olduğunu.
Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum TTNET ile yeniden görüşün derim.

Geri
Yukarı