İnternette gizliliğimi nasıl artırabilirim?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
İnternette belki %100 anonim olunmuyor fakat %95 anonim olunabilir. Sizce gizliliğimi ne yaparak en yüksek seviyeye çıkarabilirim? Bazı yerlerde kendi sunucunu kurmak diye şeyler gördüm. Bunu nasıl yapabilirim?

İnternette belki %100 anonim olunmuyor fakat %95 anonim olunabilir. Sizce gizliliğimi ne yaparak en yüksek seviyeye çıkarabilirim? Bazı yerlerde kendi sunucunu kurmak diye şeyler gördüm. Bunu nasıl yapabilirim?

Harici sisteminiz var ise kullanmıyor iseniz ve o makineda grafik kartı var ise. Sanalaştır. Linux Ubuntu Windows 2012-2019 filen kullanabilirsin. Pfsense kur. Kucuk firewall sonicwall alabilirsin. Statik IP al özel IP havuzlu özel domainli. Bulut depolama kullan-fiziksel yedeğini de alırsın. VMware kullanabilirsin.

Sanal PC ile köprü bağlantılar kurup, sanalda da tor+VPN kullanarak.

Ücretli VPN öncelikli kullansın bence cunku Free versiyonlar zayıf ve güvenlik problemleri oluşturmakta.

İşletim sistemi olarak ne yüklemeliyim?

Tercihen hangisi hoşunuza ve kullanmasını biliyor iseniz. Server işletim sistemlerinin coğu güvenli ve iyi işletim sistemleri. Makinanızın donanımına gore işletim tercihi yapın Windows 2019 Windows 10 temalı gibi kasma donma yaratabilir. 2012 ideal. Bence Linux kullan. Bir de 2. Router/Modem al kopru moda al. Onu kullan sunucunda. 1 tane Switch al kucuk güvenli ve bağlantı kopmadan kesintisiz aktarım sağlayabilirsin.

Tercihen hangisi hoşunuza ve kullanmasını biliyor iseniz. Server işletim sistemlerinin coğu güvenli ve iyi işletim sistemleri. Makinanızın donanımına gore işletim tercihi yapın Windows 2019 Windows 10 temalı gibi kasma donma yaratabilir. 2012 ideal. Bence Linux kullan. Bir de 2. Router/Modem al kopru moda al. Onu kullan sunucunda. 1 tane Switch al kucuk güvenli ve bağlantı kopmadan kesintisiz aktarım sağlayabilirsin.
Teşekkürler hocam. Wmware kullanmayı düşünüyorum program olarak. Sizce iyi mi bu program?

Geri
Yukarı