İnternette kesilmeler

Maksimum Zırh

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen7 5800H
16GB RAM
RTX3060
DELL G5515
Meslek
Amatör Yazar
Merhabalar arkadaşlar. İnternette sayfaların çok geç yüklenmesi, Instagram videolarının yüklenmemesi, Online oyunlarda internetin sürekli anlık olarak kesilmesi gibi sorunlara sahibim. Örneğin Age of Empires 2 multiplayer oynarken, internetim 1 dakika içinde 4 kere anlık olarak kesiliyor ve bunun sonucunda oyunda donma oluşuyor. Ve bu kesilmeler yaklaşık olarak 10 saniye boyunca sürüyor. PES 2021 multiplayer içinde mesela aynı sorun var. Fakat indirme yaparken hiçbir sorun yaşamıyorum. Denediğim yöntemleri sıralayım.
1- Modemi kapattım açtım olmadı.
2- Modemi sıfırladım olmadı.
3- Ağ sürücülerini güncelledim olmadı.
4- Complate ınternet repair kullandım çare olmadı.
5- DNS olarak IPv4: 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 IPv6: 2606:4700:4700: 1111 ve 2606:4700:4700: 1001 ayarladım fakat yine çare olmadı.

İnternet hız testim:
Pıng= 5 ms.
Download= 25.70 Mbps.
Upload=4 Mbps.

Sorunun ne olduğu bile bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet Servis Sağlayıcınız nedir?

Yaşadığım yerin belediyesinin sunduğu bir hizmet var. KazanBelNet olarak geçiyor. Çatıda bir anten kurulu ve odamda bir modem var. Kablolu bağlantı yapıyorum. SpeedTest te ip adresimin üzerinde Türk Telekom yazıyor. Ama bu internet hizmetinin altyapısı hangi firmaya ait emin değilim. Daha önce hiç böyle sorunlar yaşamamıştım. Yeni olmaya başladı. Ama bu internet hizmetinin altyapısı hangi firmaya ait emin değilim.

İnternet sağlayan firma ile iletişime geçin ve online derslere bile giremediğinizi söyleyin.
Büyük ihtimalle 2 GB ücretsiz internet tanıyacaklar mobil hattınıza. Sonrasında kayıt oluşturacaklar ve sorunu 1-2 güne çözecekler.

İnternet sağlayan firma ile iletişime geçin ve online derslere bile giremediğinizi söyleyin.
Büyük ihtimalle 2 GB ücretsiz internet tanıyacaklar mobil hattınıza. Sonrasında kayıt oluşturacaklar ve sorunu 1-2 güne çözecekler.

Hocam yanlış anlaşılma oldu sanırım bu kullandığım bir mobil hat interneti değil, ev interneti.

Biliyorum. Size bir kod gönderecekler ve mobil hattınıza internetten uzak kalmayın diye XXXX numaraya ARIZA XXXX yazın gönderin diyecekler.

Anladım hocam. Ama sanırım KazanBelNet böyle bir imkan sağlamıyor. Fakat yine de arayıp dediğiniz yöntemi deniyecem. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı