İnternette Satılan Windows 10 Ürün Anahtarları Sahte mi?

RozaNigra

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Az önce Vatan'dan VATAN GAMING STUDIO TAVSİYE SİSTEMİ-INTEL I3-MSI GTX1650 GAM.X-MSI H310M-250GB - Vatan Bilgisayar bu sistemi satın aldım. Oradaki adam bana Microsoft'ta çalıştığını, ve eğer orijinal key değilde internette satılan keylerden alırsam, şikayet edeceğini ve büyük bir cezası olduğunudan bahsetti. Bilgisayarı babam aldı, bu konular için çok hassas gözünü bile kırpmadan 750TL daha geç dedi adama. Sizce doğru bir karar mıdır? Cidden böyle bir şey var mıdır? Arkadaşlar rica ediyorum gelip de keşke RX 570 alsaydın falan yazmayın. Teşekkürler.

Koltuktan düştüm. Size bunu söyleyen kişiye niye "o zaman bu kadar satıcı nasıl satabiliyor" diye sormadınız? YazılımBudur resmi ve düzenli gözüken bir satıcı. Bu adamlar nasıl satış yapabiliyor? Niye yaptırım uygulanmıyor? İnternette satılan ürün anahtarları birçok vergiden muaflar. Bu yüzden bu kadar ucuz. Mağazalarda belli firmaların adamları olur. ASUS'un, MSI'ın falan. Bunlar kendi ürünlerini sattıkları zaman ekstra prim falan alırlar. Muhtemelen öyle birisine denk geldiniz.

A- Neden ucuz ?

Dijital ürünler Türkiye’de yeni yaygınlaşan bir satış türü. Sadece mail ortamında veya Dijital iletişim ortamlarından paylaşıldığı için Kargo Ücreti, Telif Ücreti, Gümrük vergisi, Özel tüketim vergisi, Bandrol Ücretleri olmadığı için fiyatlar ucuz. Aklınıza en Ufak bir endişe kalmasın.

B- Bireysel Kullanım İçin uygun mu ?

Evet uygun

C- Kurumsal Kullanım İçin Uygun mu ?

Evet Uygun ( Retail Lisanlar Tercih Edilmeli )

D- Toplu Alımlarda İndirim Mevcut mu ?

Evet Mevcut ( Toplu Alımlar için Teklif İsteyiniz )

E- Fatura Gönderiyormusunuz?

Evet gönderiyoruz. İstendiği taktirde adresinize kargo yapıyoruz. ( Mail ortamında istesenizde istemesenizde gönderimi gerçekleşiyor )

F- Ürün etkinleştirilmesi gerçekleşmeme durumunda iade Değişim Yapıyor musunuz ?

Lisanslarımızdan kaynaklı hata olmamaktadır. Dijital Ürünlerde Lisanlarsın ifşası gerçekleştiği için iade mümkün değildir. Ancak çözüm her zaman sağlanacaktır… Çözüme ulaşmayan siparişlerinizin iadesi muhakkak alınır.

G- BSA – Microsoft Denetimlerinde lisanlar Geçerli mi ?

Evet denetimlerde lisansların Retail Olması Durumunda geçerli sayılmaktadır.

Edit: Dijital Lisanlar hiç bu kadar ucuz olmamıştı… En iyi Fiyat ve hizmet kalitesini sunuyoruz..

www.yazilimbudur.com

Microsoft'ta çalıştığını kanıtlamasını isteseydiniz. Bunun dışında sizi şikayet edecek bir bilgisi elinde olmamalı. Vatan Bilgisayar çalışanı ise bile kişisel bilgilerinizi kullanmasının yasak olduğunu düşünüyorum.
Olan olmuş. Keyi aldıysanız kullanıp kullanmadığınızı kanıtlayamazsınız herhalde. Buna ek olarak zaten mağazadan aldığınız için iade etmeniz imkansıza yakın. Soğuk su için.

Ürünü iade edip, çalışan hakkında şikayette bulunulmalı. Adamdaki rahatlığa bak! :D Hiçbir şey yapamaz. Ev kullanıcısı olarak kutulu almak zorunda da değilsiniz. Firmalar bile özel anlaşma ile ürün anahtarı alabiliyorlar. İnternetten alınanlar da gerçek kodlardır. Tek bilemeyeceğiniz şey ilk olarak kimin aldığı olur. Sizi de pek ilgilendirmez zaten. Size satan kişi düşünmeli orasını.

Henüz bilgisayarı almadım. Parçaları takılıyor parasını verdim ancak elime gelmedi. Yarın sabah gidip alacağım, iade etme şansım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Henüz bilgisayarı almadım parçaları takılıyor parasını verdim ancak elime gelmedi yarın sabah gidip alacağım iade etme şansım var mıdır?
Mantıken var. (Tüketici hakları) Ama Vatan Bilgisayar'ın sizi umursayacağını sanmam. Dava açabilirsiniz. Ne kadar dava parası 100 TL'yi aşsa da bu tür konularda çoğunlukla lehinize oluyor.
Sizde Vatan Bilgisayar'ı dava açarım başınız ağrır diye korkut. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı