İnternetten alınan bilgisayar gelince ne yapılmalı?

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Selam. Trendyol üzerinden sipariş ettiğim laptop yarın elime ulaşacak gibi gözüküyor. Kargocudan hasar incelemesi yapıp aldıktan sonra olası bir üretim hatası yüzünden ileride mağdur olmamak adına kutusunu açarken, ilk kullanıma hazırlarken, video veya başka bir önlem almama gerek var mı?

Son düzenleme:
Selam. Trendyol üzerinden sipariş ettiğim bilgisayar yarın elime ulaşacak gibi gözüküyor. Kargocudan hasar incelemesi yapıp aldıktan sonra olası bir üretim hatası yüzünden ileride mağdur olmamak adına kutusunu açarken, ilk kullanıma hazırlarken, video veya başka bir önlem almama gerek var mı?

Kargoyu açarken video çekin, ekran kartı sökük gelecek takın, yandaki vidasını ve güç girişi var ise takın. Tüm girişleri sağlayıp çalıştırın ve Prime95/Furmark tarzında testler gerçekleştirin. Daha sonra oyun indirip açın eğer sorun yok ise hayırlı olsun. Tüm adımları yaparken video ya çekin uzun olur ise YouTube'a liste dışı yükleyin. Son olarak unuttum, Görev Yöneticisi ile RAM hızına bak. Ayarlanmamış ise YouTube'da anakartını yazarak RAM hızını ayarlama gibi içerikler mevcut. Hayırlı olsun.

Kargoyu açarken video çekin, ekran kartı sökük gelecek takın, yandaki vidasını ve güç girişi var ise takın. Tüm girişleri sağlayıp çalıştırın ve Prime95/Furmark tarzında testler gerçekleştirin. Daha sonra oyun indirip açın eğer sorun yok ise hayırlı olsun. Tüm adımları yaparken video ya çekin uzun olur ise YouTube'a liste dışı yükleyin. Son olarak unuttum, Görev Yöneticisi ile RAM hızına bak. Ayarlanmamış ise YouTube'da anakartını yazarak RAM hızını ayarlama gibi içerikler mevcut. Hayırlı olsun.

Cihaz laptop kusura bakmayın belirtmeyi unutmuşum. Testleri not aldım, oyun testini de yaparken video çekeceğim. Teşekkürler hocam.

Laptop almış arkadaş ekran kartı nasıl sökük gelecek? 😂

Geri
Yukarı