İnternetten alınan FreeDOS bilgisayar - kurulum ve garanti süreci nasıl işliyor?

SupremeAuthority

Hectopat
Herkese selam. İlk kez internetten bilgisayar aldım. Paket açılımında dikkat etmem gereken bir şey var mı? Bilgisayar HP Victus, garanti için veya bana ekstra fayda sağlaması için herhangi bir kayıt yaptırmam gerekiyor mu? Bilgisayarı kurarken sorun çıkmaması için nelere dikkat etmem lazım? (driver paketi vs var mı? Yoksa belli bir sıra var mı?) Windows 11'in hangi sürümü daha uygun?
Acemilik malum, şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. Yapmam ve bilmem gereken başka bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim. 🙈

Paket açılımında dikkat etmem gereken bir şey var mı?
Düşürmemek ve açmak için keskin alet kullanacaksanız cihaza zarar vermemek dışında hayır.
Bilgisayar HP Victus, garanti için veya bana ekstra fayda sağlaması için herhangi bir kayıt yaptırmam gerekiyor mu?
Hayır.
Bilgisayarı kurarken sorun çıkmaması için nelere dikkat etmem lazım? (driver paketi vs var mı? Yoksa belli bir sıra var mı?)
Buraya model numarasını girdiğinizde en güncel sürücüler çıkacaktır. Belli bir sıra yok. Sürücüler için üçüncü parti yazılımlar kullanmayın.
Windows 11'in hangi sürümü daha uygun?
En günceli. Buradan indirebilirsiniz.
Acemilik malum, şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. Yapmam ve bilmem gereken başka bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim. 🙈
En günceli (5 ay) bu olduğu için Windows 10 rehberinin linkini veriyorum ancak 2 yıllık Windows 11 kurulum rehberini de izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elinizdeki donanıma ve ihityaçlarınıza bağlı olarak Windows sürümü değişebilir. Oyun odaklı biriyseniz ve makineyi çok kurcalamayacaksanız Windows 11 Home sürümü sizin için yeterli olacaktır. Driver kurulumlarını cihaz kendi otomatik olarak yapacaktır ama HP'nin yardımcı yazılımları da bulunuyor. FreeDOS olması veya olmaması garanti sürecinde bir farklılık yaratmıyor :).

Yeni konular

Geri
Yukarı