İnternetten alınan Redmi Note 9 kaçak mı?

330766

Hectopat
Merhaba. Ben internetten Xiaomi Redmi Note 9 128 GB kapalı kutu sıfır satın aldım. Elime aldığımda Redmi logosunun üstündeki kilit açık ve IMEI sorgulama yaptığımda "IMEI numarası kayıtlı ve ithalat yoluyla yapılan IMEI" yazıyor. Cihazım şu an kaçak mı sayılıyor?

IMG_20240512_012247.jpg

Ve ayrıca e-Devlet'te yazan m ile başlayan model sayısını arattığımda Redmi Note 9 128 GB çıkıyor.

Merhaba. Ben internetten Xiaomi Redmi Note 9 128 GB kapalı kutu sıfır satın aldım. Elime aldığımda Redmi logosunun üstündeki kilit açık ve IMEI sorgulama yaptığımda "IMEI numarası kayıtlı ve ithalat yoluyla yapılan IMEI" yazıyor. Cihazım şu an kaçak mı sayılıyor?

Eki Görüntüle 2193413

Ve ayrıca e-Devlet'te yazan m ile başlayan model sayısını arattığımda Redmi Note 9 128 GB çıkıyor.

Kaçak değil.

"İthalat yoluyla kaydedilen IMEI, ülkeye tamamen yasal yollarla girmiş ve ithalatçı şirket tarafından BTK bünyesine kaydedilmiş ürünlerde yer alır. Şirket, bu ithal ürünlerin IMEI numaralarını bizzat teslim eder. Ardından da belirli bir ücret karşılığında kayıt işlemini yaptırır"

Eki Görüntüle 2193413

Hayır kaçak değil. Şuan BTK'da kayıtlı gözüküyor.

Hocam sanırım bootloader kilidi açık oluyor öyle olursa telefonu nereden aldınız? Yurt dışı mi?

PttAVM üzerinden.

Bir de hocam cihaz yurt dışı olsa Google arama, mesajlar gibi uygulamalar yerine Xiaomi'nin yaptığı uygulamalar olması gerekiyor diye düşünüyorum.

IMG_20240512_014302.jpg

PttAVM üzerinden.

Hocam tam emin olmamakla beraber bu kilit açıldığı zaman telefona Custom ROM atilabiliyor ve bu genelde yurt dışı cihazlarda oluyor cihazı garanti dışı bırakıyor ve güncelleme alamiyor diye biliyorum saticiyla iletişime geçin isterseniz.

Hocam tam emin olmamakla beraber bu kilit açıldığı zaman telefona Custom ROM atilabiliyor ve bu genelde yurt dışı cihazlarda oluyor cihazı garanti dışı bırakıyor ve güncelleme alamiyor diye biliyorum saticiyla iletişime geçin isterseniz.

Güncelleme alabiliyorum hocam ve aldığımda direkt geldi.

Screenshot_2024-05-12-01-45-30-435_com.android.updater.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı