İnternetten bir şey indirirken sunucu hatası

Daha detaylı olsaydı daha iyi olurdu internet download manager ile deneyin her dosya için mi bu oluyor yoksa tek bir dosya için mi tek bir dosya için ise linki sorunlu olabilir.

İndirmeye çalıştığınız şeyi, indirme yaptığınız uygulamayı biz tahmin ediyoruz sanırım? :)

İşin şakası bi yana, kullandığınız internet bağlantısının kısa süreliğine kopmasından kaynaklı yaşayabilirsiniz bu durumu. Eğer tüm indirmeye çalıştığınız içeriklerde sıkıntı yaşıyorsanız, büyük ihtimalle bağlantı kaynaklıdır.

Ancak sadece tek bir siteden dosya indirirken oluyor, diğer kaynaklardan dosya indirirken sıkıntı ortaya çıkıyorsa karşı sunucuda da geçici problemler olabilir.

Farklı tarayıcıyla, farklı kaynaklardan dosya indirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer kablosuz bağlantı kullanıyorsanız ve modem ile aranızdaki mesafe çoksa, bağlantı kopmasını engellemek için modem yanında da deneme yapmanızı tavsiye ederim. (kablolu bağlantı imkanı varsa daha güzel)

Eğer indirmeye çalıştığınız kaynakta "devam ettir" özelliğini kullanabiliyorsanız kopmalar büyük sıkıntı çıkartmadan yeniden kaldığınız yerden devam edersiniz. Çoğu sunucu artık bunu destekliyor.

Benim aklıma gelenler şu an için bunlar. Daha fazla detay verirseniz daha sağlıklı çözümler sunulabilir.

Ne yüklediğimi söylemeyim yasak :D.
Devam ettir özelliğini kullanamıyorum kullandığımda hemen "başarısız - sunucu sorunu" diyor
Sorunun internette olduğunuz zannetmiyorum kablolu bağlantı yapıyorum.
Bilgisayarı açık bırakmıştım ardından PC kendini kapattı ama uyku modu gibi hemen açılıyor bir tuşa basdığınızda ondan kaynaklandıysa indirmeyi asla yapamayacağım demektir.

Ne yüklediğimi söylemeyim yasak :D.
Devam ettir özelliğini kullanamıyorum kullandığımda hemen "başarısız - sunucu sorunu" diyor
Sorunun internette olduğunuz zannetmiyorum kablolu bağlantı yapıyorum.
Bilgisayarı açık bırakmıştım ardından PC kendini kapattı ama uyku modu gibi hemen açılıyor bir tuşa basdığınızda ondan kaynaklandıysa indirmeyi asla yapamayacağım demektir.
Bilgisayarınızın uyku/bekleme modu gibi ayarlarını "Asla" olacak şekilde yapabilirsiniz. Ufak bir araştırmayla bu ayarları nasıl yapacağınız hakkında bilgi bulabilirsiniz internette.

Anlık olarak internet gidip geldiyse, kopma yaşandıysa ondan da olmuş olabilir. Farklı bir alternatif yok pek maalesef bu durumda :)

Bilgisayarınızın uyku/bekleme modu gibi ayarlarını "asla" olacak şekilde yapabilirsiniz. Ufak bir araştırmayla bu ayarları nasıl yapacağınız hakkında bilgi bulabilirsiniz internette.

Anlık olarak internet gidip geldiyse, kopma yaşandıysa ondan da olmuş olabilir. Farklı bir alternatif yok pek maalesef bu durumda :)

Hayırrrrrrrr.
PC'yi 2 gün boyunca açık bırakırsam ne kadar yer peki riskleri alacağım indireceğim 47 GB'lık dosya için.
Hayırrrrrrrr.
PC'yi 2 gün boyunca açık bırakırsam ne kadar yer peki riskleri alacağım indireceğim 47 GB'lık dosya için.

Bu arada 1650S R3 3100 kullanıyorum monitör de ASUS VP249QGR.
Adam akıllı TDP hesaplayan bir site bulamadım.

Hayırrrrrrrr.

Ne kadar yer sorusundan kastınız elektrik ise kullandığınız sisteme göre değişir. Power supply tarafından çekilen enerji miktarına göre değişir bu mesele.

Çok fazla bir fark görmezsiniz elektrik faturasında 2 günlük kullanımdan kaynaklı.

Geri
Yukarı