Rehber Hangi SSD neden alınmaz?

3 senedir SanDisk SSD Plus kullanıp ne ısınma ne de başka bir sorun yaşamamam dışında problem yok :D İşte bu yüzden bu tür rehberlere göre hareket etmiyorum. Rehberi hazırlayan kişi listedeki SSD'lerin yarısını denememiştir bile muhtemelen, internette yazılan şeylerden yola çıkılarak hazırlanmış bir konu.

AS350'i kaldırılmalı bence.

Sadece ısınma sorunu olduğunu belirttim zaten laptop için alınıyorsa alınmamalı masaüstünde soğutması iyiyse alınabilir.

A400'ü göremedim.

Listede Kingston A400'ün de olması gerekirdi onun haricinde güzel rehber hocam. Izoly SSD'ler de Turbox'tan farklı değil.

Onu eklemeyi unuttum hatta galiba biri daha önceden yazmıştı ekleyeceğimi söyleyip unuttum diye hatırlıyorum.

3 senedir SanDisk SSD Plus kullanıp ne ısınma ne de başka bir sorun yaşamamam dışında problem yok :D İşte bu yüzden bu tür rehberlere göre hareket etmiyorum. Rehberi hazırlayan kişi listedeki SSD'lerin yarısını denememiştir bile muhtemelen, internette yazılan şeylerden yola çıkılarak hazırlanmış bir konu.

1. İnternet zaten asıl kaynak ne yapalım sahiplerini bulup evlerinde sohbet mi etmem lazım ne bekliyorsunuz?
  2. Zaten sorun yaşanacak diye garanti yok böyle bir fırsatı gören insan bunları almamalı aynı fiyatlarda daha kaliteli SSD'ler varken
  3. Ayrıca BX500, Exceria, SSD Plus, WD Green denedim ağır kullanım testine sokmuştum bir ara, bazılarını arkadaşta bazılarını aldım sattım tabii. Ayrıca SU630'u da 1 sene kullandım bizzat kendim AS350 ise yine bende güncel olarak hala kullanıyorum yazma hızı berbat durumda hiçbir şekilde düzelmiyor.
  4. Hatta oransal olarak bile aşağı yukarı ne kadarı sorunlu veya en az 2 sorunu olacak şekilde oransal olarak yazdım oraya yani sorun yaşama kısmınıda kesin olmadığını belirttim.

Son düzenleme:
İnternet zaten asıl kaynak ne yapalım sahiplerini bulup evlerinde sohbet mi etmem lazım ne bekliyorsunuz?

"Git bütün SSD sahipleriyke sohbet et." diyen olmadı ki. İnternette gördüğün yazıları toplayıp rehber oluşturmuşsun bunda yanlış bir şey olduğunu söylemedim, hazırlanan rehberlerin çoğu bu şekilde. Sadece bu tür rehberlere göre hareket etmeyeceğimi söyledim, ne zoruna gitti anlamadım.

Zaten sorun yaşanacak diye garanti yok böyle bir fırsatı gören insan bunları almamalı aynı fiyatlarda daha kaliteli SSD'ler varken.

Ben aldığımda en uygun fiyatlısı buydu, şimdi daha uygun fiyatlısı olabilir. Dediğim gibi 3 senedir problem yaşamadım, bu tarz rehberlere göre hareket etmeme sebebim de bu. Bazen denemek gerekiyor.

Merhaba, Şu sıralar 1TB olarak ne alınır?

Yeni konu açıp etiketleyebilirsinz.

"Git bütün SSD sahipleriyke sohbet et." diyen olmadı ki. İnternette gördüğün yazıları toplayıp rehber oluşturmuşsun bunda yanlış bir şey olduğunu söylemedim, hazırlanan rehberlerin çoğu bu şekilde. Sadece bu tür rehberlere göre hareket etmeyeceğimi söyledim, ne zoruna gitti anlamadım.

Ben aldığımda en uygun fiyatlısı buydu, şimdi daha uygun fiyatlısı olabilir. Dediğim gibi 3 senedir problem yaşamadım, bu tarz rehberlere göre hareket etmeme sebebim de bu. Bazen denemek gerekiyor.

Herkesin kendi bileceği iş hocam rehberlere göre hareket etmemek kendi terchiniz. Zoruma giden bir şey yok bilgilerin hepsi internetten alınma onu söylüyorum yani bir işlemci çıkınca gidip mühendislerle görüşmeyeceğiz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı