İnternetten para kazanıyorum, vergi ödemem lazım mı?

YaX

Decapat
Merhaba yaşım 16. ben uzun zamandır grafik tasarım, animasyon, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri ile ilgileniyorum ve aylık gelirim ortalama $900-1200.
Ayrıca kendime ait bir banka hesabım yok ve paralar babamın banka hesabına geliyor ve orada tutuyorum. Kendime ait bir banka hesabı açmak istiyorum ve ceza yememek için vergi vermek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahis sirketi kurabilirsiniz babaniz adina. Tutar yuksek yasal sinirlarin uzerinde yakalanirsaniz sorun olur.

%15 oranında yurt dışına verilen yazılım hizmeti karşılığında gelir vergisi vermen gerek. Bu oran normal hizmetlerde %40. Ayrıca Türkiye’ye ödeme yapılmasını sağlayan finansal hizmetlerin çoğu %15’i otomatik keser.

Bir Mali müşavir ile konuşman iyi olur belli bir cironun üstüne çıkınca gelir vergisi ödenir diye biliyorum

Kesinlikle. Geriye dönük vergi alınan bir ülkedeyiz. (Kalktı mı bilmiyorum.) 200 Dolar'ın üzerinde bir gelirin vergilendirilmemesi ileride başına dert olabilir.

Hocam PayPal'a alıyorum parayı sonrasında wise.com hesabına gönderiyorum oradan da banka hesabına çekiyorum işlem ücreti $5 falan oluyor.

PayPal Türkiye'de yasaklanmamış mıydı? Veya yanlış duymuşta olabilirim.

Geri
Yukarı