İnventus.com Para İadesi Talebi

lighthouselounge

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Pilot
İnventus.com adlı siteden 23/11/2018 tarihinde 1 adet Viewsonic XG2402 adlı monitor sipariş ettim. Sipariş ederken monitörün test edilerek (ölü piksel testi vs...) tarafıma gönderilmesini istedim. Piyasa fiyatından daha fazla ödeyerek en azından test yaptırarak almak istedim. Çünkü monitörü test etme seçeneği sunan bir tek İnventus firması var, buna dayanarak test ettirmek istedim. Sipariş onaylandı.

Fakat aradan 1 hafta geçmesine rağmen sipariş bilgisine baktığımda depolarında olmasına rağmen tedarik aşamasında gözüküyordu. Tarafıma hiçbir şekilde bilgi ulaştırılmadığı için durumu öğrenmek adına müşteri hizmetlerini aradım. Fakat İnventus.com yetkilileri aşırı derecede yoğun olduklarını belirterek 2 adet monitor test ettiklerini ve iki monitörde de sıkıntı olduğunu belirttiler. Test ettikleri monitörde problem olması benim suçum değil ki...

Daha sonra artık daha fazla kutu açamayacaklarını belirterek tarafıma para iadesini talebinde bulundular. Ürün hala stoklarında var gözüküyor. Ben sadece monitörün test edilerek tarafıma ulaştırılmasını istiyorum, para iadesi istemiyorum. Bu durumda ne yapmam lazım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma bir önerim olabilir. Fakat bende böyle bir sorun yaşadım. İncehesap iade etmemişti parayı. Şikayetvar'a şikayet yazdım geldi direk para. Sizde ona yakın bir çözüm bulabilirsiniz.

Çoğu firma açma gibi bir durumu yapma durumunda değil onlar yapmış ve sıkıntı çıkmış sizin açınızdan güzel fakat onlar açısından kötü tecrübe olmuş. Neden satılıyorsa bilmiyorum ama o iki monitör olabilir herhalde satılan.
Tekrar satın alın diyeceğim ama aynı durum olmaz umarım :).

Adamlar size ürün hatalı diye göndermiyor, para iadesi yapalım diyor siz hala ürünü istiyorum diyorsunuz. Ben firma yerinde olsam size gönderirim daha sonra da tüketici hakem heyetine başvurun para iadesi için der aylarca paranızı tutarım. İnsanlara yaranmak ve memnun etmek gerçekten zor.

Monitör test edilmiş ve arızalı çıkmış. Bu yüzden göndermemişler. Bundan daha açıklayıcı bir cümle görmedim ben. Yanlışım varsa düzeltin ?
Tamam,banane diyebilirsin bana yeni kutu aç diyebilirsin ama adamlar zarar girmiş zaten

Adamlar size ürün hatalı diye göndermiyor, para iadesi yapalım diyor siz hala ürünü istiyorum diyorsunuz. Ben firma yerinde olsam size gönderirim daha sonra da tüketici hakem heyetine başvurun para iadesi için der aylarca paranızı tutarım. İnsanlara yaranmak ve memnun etmek gerçekten zor.
Ya siz neyden bahsediyorsunuz allah aşkına bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz ? Ben ayın 23'ünde sipariş vermişim bana 1 haftadır hiçbir bilgi verilmemiş evde heyecanla monitor bekliyorum. Mailler attım 10 defa cevap yok. Aradığımda ise sizin için 2 tane monitor açtık 2 side arızalı çıktı diyorlar. E peki arızalı çıkması benim suçum mu ? Daha fazla açamayız diyorlar. Neden açamayacaklarmış? Ben ürünün parasını vermişim, ürünler arızalı ise Viewsonic Türkiye'ye ya da distürbitor firmaya bilgi verilir ve geri gönderilir. Arızalı ürünleri satacak halleri yok ya. Bu onlar içi zarar teşkil eden bir durum değil. Bana dedikleri her müşteri için en fazla 2 adet kutu açabiliyoruz.
Monitör test edilmiş ve arızalı çıkmış. Bu yüzden göndermemişler. Bundan daha açıklayıcı bir cümle görmedim ben. Yanlışım varsa düzeltin ?
Tamam,banane diyebilirsin bana yeni kutu aç diyebilirsin ama adamlar zarar girmiş zaten
Bakın özellikle dedim ki sorun yaşamamak adına monitorleri test edip yollayın, adamlar da 2 tane acmıslar ikisi de arızalı. Daha fazla açamayız diyorlar. Neden açamayacaklar? Bu adamları zarara sokan bir durum değil ki ? Açtıkları ürünler arızalı yani adamlar bundan niye zarar etsin? Sonuçta ben test ettirmesem o monitorler başkalarına satılacak, belki o insanlar farketmeyecek ya da tekrardan arızalı diye ürünleri göndericekler. Kutu açtıkları ürünler zaten arızalı çıkmış, adamları zarara sokan bi durum yok. Aldıkları yerlere bilgileri verirler para iadelerini zaten alırlar. Kafamıza göre kutu açtırmıyoruz ki arıza var mı yok mu bakılsın diye test ettiriyoruz. Burda adamları zarara sokan bi durum olduğunu düşünmüyorum.

Bu dediğiniz satıcı firmanın sorumluluğunda olan bir şey değil bende monitör alırken test etmelerini istedim doğal olarak kabul etmediler. Bazıları var sorunlu olsa ha ever geri gönderiyor bazıları o şekilde kullanıyor vs. Doğal olarak size satmamış oldular çünkü fatura kesmeden sizin adınıza kutuyu açıp denediler.

Bu dediğiniz satıcı firmanın sorumluluğunda olan bir şey değil bende monitör alırken test etmelerini istedim doğal olarak kabul etmediler. Bazıları var sorunlu olsa ha ever geri gönderiyor bazıları o şekilde kullanıyor vs. Doğal olarak size satmamış oldular çünkü fatura kesmeden sizin adınıza kutuyu açıp denediler.
Bunu arayıp sordum zaten evet test edebiliriz dediler. Teyit ettirdim. Kendileri dediler zaten tabiki test ederiz diye. Benim zorumla test etmediler. Ama test ettiği ürünler zaten arızalı cıktı. Bu firmayı zarara sokmaz ki , ürünleri geri gönderir zaten tutanak tutup dağıtıcı firmaya yada yetkili yere. Bunu birşekilde firma halleder ya para iadesi alır ya da başka bir şekilde. Benim asıl sorunum daha fazla kutu açamayız dediler ve para iadesi yaptılar o yüzden.

Bunu arayıp sordum zaten evet test edebiliriz dediler. Teyit ettirdim. Kendileri dediler zaten tabiki test ederiz diye. Benim zorumla test etmediler. Ama test ettiği ürünler zaten arızalı cıktı. Bu firmayı zarara sokmaz ki , ürünleri geri gönderir zaten tutanak tutup dağıtıcı firmaya yada yetkili yere. Bunu birşekilde firma halleder ya para iadesi alır ya da başka bir şekilde. Benim asıl sorunum daha fazla kutu açamayız dediler ve para iadesi yaptılar o yüzden.
O konuda diyecek bir şey yok firmanın kendi kararına bağlı. Tekrar sipariş verin yada başka yerden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı