Hepsiburada Değişim Talebi Yapılmasına Rağmen Para Iadesi Yapılması

Yetkili servis raporuna uygun olarak denmiş yetkili servisin değişim yapabilirsiniz dediğini söylüyorsunuz. O zaman kesinlikle tüketici hakem heyetine gitmenizi tekrar söylüyorum.
Eki Görüntüle 302626
Az once müşteri hizmetlerini aradım, bana ilk olarak kesinlikle değişim işlemi yapmıyoruz dedi, daha sonra ben bugün 20 tane farklı temsilciyle görüştüğümü ve değişim işleminin yapilabilecegini belirttiklerini söyledim. Daha sonra ilk aldığınız zaman 1315 TL olduğunu suanki fiyatının 1837 TL olduğunu, mahcup olarak fiyat farkından dolayi iade yaptıklarini belirttiler. Büyük ihtimal satış departmanındaki müdür bu fiyat farkı yüzünden iade işlemi yaptı. Müşteri temsilcilerine bağırsam cagirsamda birşey diyemiyorlar.

Az once müşteri hizmetlerini aradım, bana ilk olarak kesinlikle değişim işlemi yapmıyoruz dedi, daha sonra ben bugün 20 tane farklı temsilciyle görüştüğümü ve değişim işleminin yapilabilecegini belirttiklerini söyledim. Daha sonra ilk aldığınız zaman 1315 TL olduğunu suanki fiyatının 1837 TL olduğunu, mahcup olarak fiyat farkından dolayi iade yaptıklarini belirttiler. Büyük ihtimal satış departmanındaki müdür bu fiyat farkı yüzünden iade işlemi yaptı. Müşteri temsilcilerine bağırsam cagirsamda birşey diyemiyorlar.
Siz ürünü beğenmediğinizden değil, arızalı olduğu için değiştirmek istiyorsunuz. Beğenmediğinizden olsa sorun yok. Diretecekler belli, hakem heyetine başvurmaktan başka bir çareniz yok gibi.

Tekrar arayın mahkemeye gideceğinizi belirtin kendilerine seçenek sunun. Ya değişim yapsınlar yada siz bir sipariş verip tekrar yüksek fiyattan alın aradaki farkı iade etsinler. Eğer etmezlerse gidin hakkınızı arayın ben severim böyle şeylerle uğraşmayı eğer sizde uğraşamam demez hakkınızı ararsanız fiyat farkını o günkü seviyeden alırsınız :)

Tekrar arayın mahkemeye gideceğinizi belirtin kendilerine seçenek sunun. Ya değişim yapsınlar yada siz bir sipariş verip tekrar yüksek fiyattan alın aradaki farkı iade etsinler. Eğer etmezlerse gidin hakkınızı arayın ben severim böyle şeylerle uğraşmayı eğer sizde uğraşamam demez hakkınızı ararsanız fiyat farkını o günkü seviyeden alırsınız :)
Yarın tüketici mahkemesi işlemlerine başlayacağım. Genel olarak ihtiyacım olan belgeler ve prosedürler hakkında bilgi verir mısınız?

Yarını beklemeni gerektiren bir durum yok, geçtiğimiz sayfada zaten bilgi verdim sana.
E-Devlet üzerinden çok kolay biçimde başvuru yapabilirsin, elle verdiğin dilekçeden hiçbir farkı yoktur. Daha 3 gün önce yaptığım başvuru ile alakalı karar geldi benim elime.

Mağduriyet var aslında alınan ürünün fiyatı arttığı için tekrar alınırsa fazladan para ödenecek. Bu bir mağduriyet olmuyor mu? :) Tüketici hakem heyetine giderseniz belki parayı verip cihaz alabilirsiniz ama uzun ve meşakkatli bir süreç olur başkada yapılabilecek bir şey yok.
Ek olarak meşakkatli veya uzun bir süreç yok kesinlikle, abartmayın, insanların gözünü korkutmayın lütfen. Oturduğunuz yerden başvuru yapıp süreç hakkında geri dönüş yapılmasını bekliyorsunuz.
Telefon numaranızdan arayıp bilgi veriyorlar, yetmiyor mail atıyorlar yetmiyor evinize posta gönderiyorlar karar hakkında.

Yarını beklemeni gerektiren bir durum yok, geçtiğimiz sayfada zaten bilgi verdim sana.
E-Devlet üzerinden çok kolay biçimde başvuru yapabilirsin, elle verdiğin dilekçeden hiçbir farkı yoktur. Daha 3 gün önce yaptığım başvuru ile alakalı karar geldi benim elime.

Ek olarak meşakkatli veya uzun bir süreç yok kesinlikle, abartmayın, insanların gözünü korkutmayın lütfen. Oturduğunuz yerden başvuru yapıp süreç hakkında geri dönüş yapılmasını bekliyorsunuz.
Telefon numaranızdan arayıp bilgi veriyorlar, yetmiyor mail atıyorlar yetmiyor evinize posta gönderiyorlar karar hakkında.
Amacım göz boyamak değildi. Sadece kaymakamlıklarda ve hakem heyetinde çok sıra olduğu için meşakatli olduğunu söyledim yoksa başka bir zorluğu yok :)

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru süreci ile alakalı bir rehber hazırladım. Başvuru aşamasını buradan faydalanarak kolayca gerçekleştirebilirsin, birazdan konu onaylanır ve açılır.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/tueketici-hakem-heyetine-basvuru-rehberi.558402/
Şikayet konusunu net bir şekilde anlatmana yardımcı olabiliriz, metni yazarken yardımcı olabiliriz.
Süreci beraber takip eder, sonuçlandırırız. Sen de hakkın kavuşursun inşallah. Dosya eklerken servis raporlarını da eklemeyi unutma sakın.

Son düzenleme:
Hepsiburada da kesinlikle değişim yapılmamakta. Sadece para iadesi veriyorlar fakat değişim yapılmıyor.
Hayır yapılıyor. Başıma 2 kez bellek alımımda başıma geldi. İkisinde de yenisi ile değişti. Gönderim yaparken yenisi ile değişimini talep ediyorum kısmını işaretledim ve sorun yaşamadım. Arkadaşın ürün belki ellerinde yoktur. Ekstra bir durum olmuş burada bence. Ama madem yenisini almak istiyor ve fiyatı artmış, bence de hakem heyetine dilekçe ile başvurup ilk fiyattan yenisini alabilir.

Seçenekler arasında değişim ile alakalı bir bilgi yer almıyor şuan. Bazı durumlarda müşteri temsilcisi ile görüşülmesi halinde değişimi mümkün olabiliyor elbette. Yinede "Hepsiburada'da kesinlikle değişim yok" demek çok doğru değil. Önceliği iadeden yana kullanıyorlar diyelim.

Arkadaşlar Hepsiburada.com'dan 10.05.2018 tarihinde MSI Optix G24C 144 Hz 1ms LED Monitör adlı ürünü aldım. Ancak gelen üründe birçok ölü piksel çıktı. Müşteri hizmetleriyle görüştüm ve ürünü yetkili teknik servise yollamam istendi. Yetkili servise yolladım. Yetkili servis yaptıkları incelemeler sonucunda arızalı olduğuna dair değişim raporunu tarafıma yollayarak satın aldığım firmada değişim işlemini yapabileceğimi belirttiler. Raporu Hepsiburada'ya gönderdim ve müşteri hizmetleriyle yapmış olduğum görüşmede defalarca değişim işlemi istediğimi belirtmeme ve müşteri hizmetlerinin bunu onaylamasına rağmen, birkaç saat sonra para iadesi yaptılar. Bunun sebebi olarak ürünün fiyatının artmasından kaynaklı bana ürünü göndermeyip paramı yolluyorlar. Arkadaşlar bu bir bilgilendirme mesajıdır, siz siz olun bu tarz şikayetleri göz önünde bulundurun. Benim gibi mağdur olmayın.

Hocam bende Efsane Cuma indirimlerinden MSI Optix MAG241C satın aldım. Monitörde 2-3 adet yan yana ölü piksel var (nokta boyutunda) ve başka bir yerde de 1 adet küçük ölü piksel var.

Sizin monitörde kaç adet ölü piksel vardı ? Servis Point değişim raporunu kaç günde verdi ?

Monitörü servise gönderecem, bu süreç hakkında bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Tüketici Hakem Heyetine Başvuru süreci ile alakalı bir rehber hazırladım. Başvuru aşamasını buradan faydalanarak kolayca gerçekleştirebilirsin, birazdan konu onaylanır ve açılır.
Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Rehberi
Şikayet konusunu net bir şekilde anlatmana yardımcı olabiliriz, metni yazarken yardımcı olabiliriz.
Süreci beraber takip eder, sonuçlandırırız. Sen de hakkın kavuşursun inşallah. Dosya eklerken servis raporlarını da eklemeyi unutma sakın.

Hocam çok teşekkür ederim, çok ihtiyaç duyduğum bir rehber hazırlamışsınız.

Efane Cumadan HB üzerinde MSI MAG241C monitör satın aldım ve 3-5 Adet ölü piksel mevcut monitörde. Servise değişim raporu için göndereceğim ama geçenlerde görüştüğüm bir Servis Point çalışanı bana illa değişim olacak değil panel bire bir değişe de bilir dedi.

14 Gün iade hakkım var ama dediğim gibi indirimden aldığım için iade hiç işime yaramaz ama öte yandan sıfır olarak aldığım ürünün tamir edilmesini de istemiyorum. Eğer Servis Point ürün için değişim raporu vermez ve panel değişimi (tamir) yaparsa bununla ilgili kanuni haklarımız nelerdir bir bilginiz var mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı