Hepsiburada Değişim Talebi Yapılmasına Rağmen Para Iadesi Yapılması

Hemen hemen aynı şey N11 üzerinde başıma geldi. Daha bu sabah ilçemdeki tüketici haklarına gittim. İşin peşini bırakmazsınız umarım.

Para artışı ile alakalı olacağını sanmam. Ben defalarca o siteden alışveriş yaptım. Muhtemelen stoklarında ürün olmadığı için paranız iade edilmiş. Ayrıca bu durumda bir mağduriyetiniz de yok. Neden bu kadar içerlediniz anlamadım. Paranız size iade edilmiş sonuçta.
Icerlemek değil, benim amacım para iadesi almak değildi, birebir değişim talebinde bulundum, yetkili serviste zaten değişim raporu gönderdi. 1315 TL 'ye aldığım ürün şuan 1800TL civarında, ürüne baktigim zaman stoklarda var gözüküyor.

Burada bir mağduriyet söz konusu bence. Şu an aynı paraya o ürünü alamıyor. Değişim raporu çıkmasına rağmen talebi karşılamamak tamamen keyfi ve müşteriyi mağdur eden bir davranış. MSI ile tekrar iletişime geçip işi onlara devretmeye çalışın. Bir sonraki adım olarak zamanınız varsa hakem heyetine başvurun.

Kur dalgalanması sizi ilgilendirmez. Zamanında hatrı sayılır bir miktar parayı verdiniz ve bir ürün aldınız. Şimdi yatırdığınız para eriyip gitmiş oldu. Karşılığında ürün alınamayacaksa garantinin de anlamı yok o zaman. Hakkınızı arayın, o zaman başkalarına da kendinize de faydanız olacaktır.

Başka bir üründe başıma geldi. Maalesef değişim seçeneği yok bunun. Bende bu konudan biraz yakındım.

Çok eski müşteriydim, müşteri temsilcisine çok eski müşterileri olduğumu ki 2007 yılından siparişim var söyleyip aynı ürünün fiyatının artmasından dolayı ve ürünün arızalı gelmesinden dolayı aradaki maduriyetim ne olacak diye konuştum. Ardından biraz bekletti ve aynı ürünü sipariş vermemden sonra aradaki farkı müşteri memnuniyeti için iade edeceklerini söylemişlerdi. O şekilde bende telefonu kapatmadan hemen siprişi tekrar oluşturdum ve pahalı fiyattan aldım, ardından ürünü aldığım fiyat ile mevcut fiyat arasındaki farkın iadesi yapılmıştı. En azından birde bu şekilde konuşun.

Fatura kimin üzerine kesildiyse o kişi E-Devlet sayfasına girip Gümrük Bakanlığı altındaki Tüketici Hakem Heyeti linkine tıklayıp ilgili şikayette bulunsun. Faturayı ve servis raporunu da ek olarak göndermeyi unutma sakın.

Fiyatın artması veya azalması kimseyi ilgilendirmez, ucuz olduğu zaman sağlam bir ürün göndermemiş çünkü, bu hatanın telafisi sağlam bir ürün yollamaktır.

Eğer şikayet kaydı oluşturmayacaksan hiç burada dert yanma :) Faydamız dokunmaz sana.

Yetkili servis raporuna uygun olarak denmiş yetkili servisin değişim yapabilirsiniz dediğini söylüyorsunuz. O zaman kesinlikle tüketici hakem heyetine gitmenizi tekrar söylüyorum.
Screenshot_9.png

Para artışı ile alakalı olacağını sanmam. Ben defalarca o siteden alışveriş yaptım. Muhtemelen stoklarında ürün olmadığı için paranız iade edilmiş. Ayrıca bu durumda bir mağduriyetiniz de yok. Neden bu kadar içerlediniz anlamadım. Paranız size iade edilmiş sonuçta.
Maduriyet var aslında alınan ürünün fiyatı arttığı için tekrar alınırsa fazladan para ödenecek. Bu bir mağduriyet olumuyor mu ? :) Tüketici hakem heyetine giderseniz belki parayı verip cihaz alabilirsiniz ama uzun ve meşakatli bir süreç olur başkada yapılabilecek birşey yok

Nasıl sipariş verdikten sonra, ürün elinize daha geçmeden olabilecek indirimlerden yararlanamıyorsanız, aynı şekilde aldığınız ayıplı ürününde fiyatının yükselmesinden de etkilenmezsiniz. Yasal yollara ivedi bir şekilde başvurup düzeltilmesini sağlamanız gerekir.

Geri
Yukarı