Siparişi iptal et derim.

Valla bilgisayar sevdam olmasa, bağımlısı olmasam, hiç umursamaz iptal ederdim. İnsan bu kadar beklemişiz bekliyelim diyor ama suistimal ediyorlar olmaz olsun böyle iş. İki tane kuzenime tavsiyede bulunmuştum. Şimdi ne kadar rezil bir yer olduğunu ve kesinlikle sipariş vermemelerini söyledim.

bilgisayar sevdam olmasa, bağımlısı olmasam, hiç umursamaz iptal ederdim

Aslında satıcılardan, dükkanlardan, mağzalardan v.s. insanlar gereken tavrı koyup alışverişi TAMAMEN kesebilseler, her şey çok farklı olurdu. Vatan'dan, İtapyo'dan ve benzerlerinden onbinlerce şikayet var ama herkes aynen alışveriş yapmaya devam ediyor.

Aslında satıcılardan, dükkanlardan, mağzalardan v.s. insanlar gereken tavrı koyup alışverişi TAMAMEN kesebilseler, her şey çok farklı olurdu. Vatan'dan, İtapyo'dan ve benzerlerinden onbinlerce şikayet var ama herkes aynen alışveriş yapmaya devam ediyor.
Evet haklısınız, inanın sistem toplamayı biliyorum, 3 Sene Teknik Servis'te çalıştım, Bilişim bölümü mezunuyum, uğraşmak istemiyorum, birde garanti süreleri iyi diye buradan almayı tercih ettim, fakat pişman ediyorlar.
An itibari ile sistemim montaj ve test aşamasında, teslim edildiğinde bilgilendireceğim.

Son düzenleme:
O değil de, "yüksek Hz, göz sağlığı için iyidir" diye bir şey mi var?

Kullandığım 60Hz monitör gözlerimi yorduğu ve zaten eskidiği için 144Hz'e geçtim. 120Hz ve üzerine geçince gözlerim rahatlıyor desem hiç abartmış olmam.

Fakat göz sağlığını korumak ise mesele yenileme hızından çok daha önemli şeyler olduğuna eminim.

İnventus kargoya ulaştırmış kasamı, birde özür olarak şöyle mail geldi,
Merhaba,

27sinde sipariş vermişsiniz. 28i 1inci iş günü yarın cuma 8inci iş günüdür. 3 günlük gecikme için özür dileriz.

garanti belgeleri gönderilmektedir.
Bildiğiniz üzere sıradışı bir dönemden geçiyoruz. Şu an önemli bir kesim insan evden çalışıyor ve inanılmaz bir bilgisayar ve satış öncesi / sonrası iletişim ihtiyaçları var.

Her gün muhteşem cumanın 5 ila 20 katı sipariş geldiğini düşünün. Virüs bulaşma tehlikesinden dolayı yeni eleman alamadığımız halde, en ufak bir gerekçe ile hastane gidenin 14 gün karantinada kalıp çalışamadığı durumda, herkesin bir sevdiğinin hasta olduğu veya vefat ettiği bu günlerde, operasyonun yapabileceğimiz minimum kişinin altındaki personel gücü ile günde kişi başı en az 80 kişi ile telefonda görüşüp, adam başı 200-300 kadar e-postaya bakıyoruz.

Çin'in 3 ay tüm fabrikalarını kapattığı dönemde, insanlar bilgisayarsız kalmasın diye, verdiğimiz kargo teslim süresini tutabilmemiz için 24 saat binamızda kalan eve gitmeyen yöneticilerimiz ve artık enerjisinin sonuna kadar çalışıp eve gitmeye son bir mecali kalan montaj personelimizle günlük üretimimizi aksatmadan çalışıyoruz. 8 kişi çalışması gerektiği halde 2-3 kişiye inmiş kargo firmalarına ürünleri teslim edip, artık bu görevlilerin neredeyse bayılma sınırına gelene kadar taşıdığı ve taşırken hasar verdiği ürünleri de tekrar üreterek, gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Bunu hergün haketmediğimiz ithamlara ve saldırılara uğramamıza rağmen, yine bu insanlar için yapacağız. Bu illet başladığından beri "Bir ihtiyacınız var mı, yardıma ihtiyacınız var mı?" diye sorabilmiş sadece 2 müşterimizin hatrına yapacağız. Para kazanmak için değil.

iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

İnventus Ltd. Şti.

Kendilerine teşekkür ediyorum işlemleri hızlandırdıkları için.
Bana dün bilgisayarım ulaştı ama maalesef sıkıntı yaşıyorum.League of Legends'da oyunu tam ekran moduna alınca ekran sürekli gidip geliyor çerçevesiz ya da pencere modunda böyle bir sıkıntı yaşamıyorum.Ekran kartından mı kaynaklanıyor diye düşünmeden edemiyorum.Bugün Qp'nin teknik destek hattı ile görüşcem.Bir bilgisayar alalım dedik ama sorunlardan dolayı burnumuzdan geldi.
Hocam en basiti harddiskten bile takılmalar olabiliyor. Başka oyunda sorun yaşıyormusunuz?
Kullandığım 60Hz monitör gözlerimi yorduğu ve zaten eskidiği için 144Hz'e geçtim. 120Hz ve üzerine geçince gözlerim rahatlıyor desem hiç abartmış olmam.

Fakat göz sağlığını korumak ise mesele yenileme hızından çok daha önemli şeyler olduğuna eminim.
Bakalım durumları düzeltince, inşallah 144Hz'e geçicem.

@Berkantuzelll 144Hz'den pişman olmazsınız, bambaşka bir tecrübe.

Inventus ile meselenizde ise haklı olan taraf sizsiniz fakat sinirlenmeniz gereken nokta ürünün gecikmesinden ziyade size bu konuda önceden net bir bildirim yapılmaması. Şu aralar tüm dünya olağanüstü bir durumda olduğu için cuma günü verdiğiniz bir kargonun haftaya cumaya hatta sonraki haftaya kadar gecikmesi gayet olası, size bu konuda sorduğunuzda adam akıllı bir cevap verilse muhtemelen siz de anlayış gösterirdiniz diye düşünüyorum.

Şu aralar ben de parça parça sistem topluyorum ve montaj test işlemleri olmamasına rağmen, farklı farklı sitelerden aldığım her ürün normal süresinden 2-3 gün geç elime ulaşıyor, bunu siparişini verdiğim çoğu ürün ile yaşıyorum ve ben takılmıyorum böyle şeylere ürün sağlam geldiği ve kargo firması ''geldik yoktunuz'' tarzı yalanlar atmadığı sürece.

Yeni sisteminiz hayırlı olsun tekrardan, şu şartlarda montaj ve test işlemlerinde hijyen standartlarına dikkat edilmesi ve adam akıllı test, montaj, kablolama yapılması bekleyeceğiniz ekstra 3-5 güne fazlasıyla değer diye düşünüyorum.

Bugün Sosyal Güvenlik Kurumundaydım bir işim vardı. Burası iş kanunu düzenlemeden ve uygulamadan sorumlu bir kamu kurumu. İçeride her katta 1 görevli vardı. Tehlikeli işler, iş kazaları, meslek hastalıkları, doğum rapor vs. vs. vs. Her katta 1 kişi.. lütfen sakin olun.

@Berkantuzelll 144Hz'den pişman olmazsınız, bambaşka bir tecrübe.

Inventus ile meselenizde ise haklı olan taraf sizsiniz fakat sinirlenmeniz gereken nokta ürünün gecikmesinden ziyade size bu konuda önceden net bir bildirim yapılmaması. Şu aralar tüm dünya olağanüstü bir durumda olduğu için cuma günü verdiğiniz bir kargonun haftaya cumaya hatta sonraki haftaya kadar gecikmesi gayet olası, size bu konuda sorduğunuzda adam akıllı bir cevap verilse muhtemelen siz de anlayış gösterirdiniz diye düşünüyorum.

Şu aralar ben de parça parça sistem topluyorum ve montaj test işlemleri olmamasına rağmen, farklı farklı sitelerden aldığım her ürün normal süresinden 2-3 gün geç elime ulaşıyor, bunu siparişini verdiğim çoğu ürün ile yaşıyorum ve ben takılmıyorum böyle şeylere ürün sağlam geldiği ve kargo firması ''geldik yoktunuz'' tarzı yalanlar atmadığı sürece.

Yeni sisteminiz hayırlı olsun tekrardan, şu şartlarda montaj ve test işlemlerinde hijyen standartlarına dikkat edilmesi ve adam akıllı test, montaj, kablolama yapılması bekleyeceğiniz ekstra 3-5 güne fazlasıyla değer diye düşünüyorum.
Evet haklısınız, aslında benim kızdığım nokta haber vermemeleri veya geç gelicek olması değil. Kızdığım nokta şu, benim Mailim'e cevap vermiyip, fake hesabımdan sorduğum ürün bilgisine cevap verilmesiydi. Böyle bi durum insanı yanlış düşüncelere itiyor. Bilmeyen birisi dolandırıcı der. Bilen birisi ise , vay bee paramı aldılar umursamıyorlar şimdi der. Teşekkür ederim. İnşallah testler sağlam yapılmıştır :).
Bugün Sosyal Güvenlik Kurumundaydım bir işim vardı. Burası iş kanunu düzenlemeden ve uygulamadan sorumlu bir kamu kurumu. İçeride her katta 1 görevli vardı. Tehlikeli işler, iş kazaları, meslek hastalıkları, doğum rapor vs. vs. vs. Her katta 1 kişi.. lütfen sakin olun.
Evet, her yer yoğun ve işci sıkıntısı çekiyor malesef.

Yani tabii ki zamanında teslim edilmemiş haklısın fakat bu kadar olayı büyütmene gerek olmadığını düşünüyorum bütün dünya olarak zor bir zamandan geçiyoruz herkesin birbirine normal zamandan daha toleranslı davranması gerektiğini düşünüyorum geçen gün kargomu almaya gittim şubeye kargodaki arkadaşlarda şikayetçi 3 tane eleman bugün rahatsızım deyip izin almışlar daha sonra bu insanlara kargom nerede diye şikayet ediliyor yasalar çalışanları koruyor izin vermek zorunda kalıyor yani demem şu ki biraz daha anlayışlı olmamız gerektiği iyi forumlar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı