İnventus ve Yaşanan Rezillikler

Bize dedikleri PSU sebep olabilir. Sanırım oda değişecek. Şimdi telefonda Corsair'in servisine verdiklerini ve gelen sonuca göre davranacaklarını ardından büyük ihtimalle ücret iadesi olur dediler ama ben hiçbir üründe böyle bir durum yaşamadım. Belki de bilinçsiz bir tüketici olsak değişim kararı çıksa bile bize para iadesi yapıp yeniden aldıracaklardı.

Açıkçası bize bir seçenek sunulmadı şu durumda. Bize sadece büyük ihtimal para iadesi olacak dediler ve bunun üstüne bir de gidip size 665 lira para iadesi yapacağız sizde bunun üstüne koyup RAM alın dediler. Evet ilk sorunlu RAM'imde gayet memnun kaldım hemen tak diye değişim çıktı. Ama ikinci kez bozulduğu zaman tekrar servisin yolunu tuttuk daha sonra kasayı bıraktık. Bir buçuk hafta sonra bize dedikleri RAM'leriniz problemli Corsair'in servisine gönderdik ve büyük ihtimal para iadesi yapılacak dediler. Ben burada bir seçenek göremiyorum açıkçası kaldı ki ömür boyu garantili olmasa bile 2 yıl garantisi bile olsaydı yine de biz bu garantiden yararlanacaktık. Ama şu anda değişim istediğimizi belirttiğimiz zaman baştan sağıyorlar.
Ücret iadesi yapacakları için bile dua etmelisiniz. Corsair ile iletişime siz geçseydiniz direkt olarak garanti dışı kalmış diyerek hiçbir iade ya da değişim yapmayacaklardı.
Bize dedikleri PSU sebep olabilir. Sanırım oda değişecek. Şimdi telefonda Corsair'in servisine verdiklerini ve gelen sonuca göre davranacaklarını ardından büyük ihtimalle ücret iadesi olur dediler ama ben hiçbir üründe böyle bir durum yaşamadım. Belki de bilinçsiz bir tüketici olsak değişim kararı çıksa bile bize para iadesi yapıp yeniden aldıracaklardı.

Açıkçası bize bir seçenek sunulmadı şu durumda. Bize sadece büyük ihtimal para iadesi olacak dediler ve bunun üstüne bir de gidip size 665 lira para iadesi yapacağız sizde bunun üstüne koyup RAM alın dediler. Evet ilk sorunlu RAM'imde gayet memnun kaldım hemen tak diye değişim çıktı. Ama ikinci kez bozulduğu zaman tekrar servisin yolunu tuttuk daha sonra kasayı bıraktık. Bir buçuk hafta sonra bize dedikleri RAM'leriniz problemli Corsair'in servisine gönderdik ve büyük ihtimal para iadesi yapılacak dediler. Ben burada bir seçenek göremiyorum açıkçası kaldı ki ömür boyu garantili olmasa bile 2 yıl garantisi bile olsaydı yine de biz bu garantiden yararlanacaktık. Ama şu anda değişim istediğimizi belirttiğimiz zaman baştan sağıyorlar.
Anlamıyorsunuz. Garanti belgesini açın bakın garanti kapsamı dışı durumlar diye bölüm var aynı distribütör getirdiyse ramlerimizi tam olarak 10. maddede yazıyor.

Aynı ürün stoklarında mevcut ise para iadesi alınmadan değişim ile yolu ile yeni ürün verilir.
Eğer stoklarında bulunmuyorsa para iadesi yapılıyor.

Güç kaynağı sebep olduğunu düşünüyorsanız eğer güç kaynağını servise götürün durumu anlatın ve test yapsınlar. Eğer güç kaynağı ile alakalı bir durum varsa FSP gerekli işlemleri yapacaktır.

Güç kaynağı yüzünden yaşanacak durumlarda EVGA, FSP, Seasonic, Corsair, Cooler Master zararı karşılıyor diye biliyorum bende.

@HoneyBadger arkadaşın dediği gibi garanti dışı kalan bir olarak gösterilip daha çok zarar edebilirdiniz.
Size para iadesi yapılacağı için FSP size zarar ödemesi yapmayacaktır. Ancak siz yinede güç kaynağını kontrol ettirin.

Maalesef sadece İnventus değil çoğu firma aynı ayıbı yapıyor. Tüketicinin haklarını işlerine geldiği gibi yorumluyorlar. Aynısı yoksa muadili olan bir ürün talep ettiniz mi? Eğer ellerinde muadil ürün varsa sizin talebinize göre bunu temin etmek zorundalar. Tabi bu durumda elimizde yok demeleri de olası. Tüketici hakem heyetine de gitseniz eğer firmanın elinde ürün yoksa onlar da para iadesine karar verecektir diye düşünüyorum.

Hocam selamlar,

Bir kardeşimin başında da aynı sorunlar var.
Sürekli CS:GO ve PUBG oynuyor sürekli mavi ekran ve crash yiyor. Mavi ekran notlarını yolladı dönüş yok o da beklemede.

Bu arada çok geçmiş olsun.

Maalesef sadece İnventus değil çoğu firma aynı ayıbı yapıyor. Tüketicinin haklarını işlerine geldiği gibi yorumluyorlar. Aynısı yoksa muadili ürün talep ettiniz mi? Eğer ellerinde muadil ürün varsa sizin talebinize göre bunu temin etmek zorundalar. Tabi bu durumda elimizde yok demeleri de olası. Tüketici hakem heyetine de gitseniz eğer firmanın elinde ürün yoksa onlar da para iadesine karar verecektir diye düşünüyorum.
Ürünün aynısı şu anda bulunmuyor. Bu yüzden ürünün muadili başka corsair ürünle değiştirilmesini talep edeceğim. Hafta sonu her şey belli olur.

Aynı ürün stoklarında mevcut ise para iadesi alınmadan değişim ile yolu ile yeni ürün verilir.
.

Arkadaşın dediği durumda olabilir. Yani aynı ürün ellerinde yoksa adamlar ne yapsın. Para iadesi yapacaklar. Ama öncesinde siz değişim istediğinizi belirtin. Bu zamana kadar sorunlardan kaçan bir firma olmadı, olacağınıda sanmıyorum. Ellerinden gelen maksimumu yaparlar.

Buarada mavi ekran hatasını bende Corsair ramlerde yaşadım. MEM testde yapmıştım. Bios güncelleme bir önceki versiyona geçince düzelmişti.

@burakoruk
Eskiden muadili ile değişim vardı. Ancak artık tüketiciyi ve satıcıyı koruma haklarındaki bazı değişikler sonrası sadece aynısı ile değişim veya para iadesi oluyor.

Siz Corsair ile iletişime geçin durumu anlatın. Belki size başka bir ürün gönderimi yaparlar. Ama böyle birşey olacağını düşünmüyorum.
Sonuçta ülkemize tedarikçiler sayesinde geliyor ve satıcılar alıp bize kar payı ekleyerek satıyor.
Bundan kaynaklı sizin değişim veya para iadesi için muhatap olacağınız yer İnventus.

Güç kaynağı sebep olduğunu düşünüyorsanız eğer güç kaynağını servise götürün durumu anlatın ve test yapsınlar. Eğer güç kaynağı ile alakalı bir durum varsa FSP gerekli işlemleri yapacaktır.

Güç kaynağı yüzünden yaşanacak durumlarda EVGA, FSP, Seasonic, Corsair, Cooler Master zararı karşılıyor diye biliyorum bende.

@HoneyBadger arkadaşın dediği gibi garanti dışı kalan bir olarak gösterilip daha çok zarar edebilirdiniz.
Size para iadesi yapılacağı için FSP size zarar ödemesi yapmayacaktır. Ancak siz yinede güç kaynağını kontrol ettirin.
Şimdi Siz de haklısınız daha çok zarara gelebilirdim ama yani daha ne kadar zarara girebilirim bu durumda. 665 liraya aldım ramlerin muadili şu anda 1500 lira civarında 2 katının daha fazlası. Ben yeni bir RAM alacak durumda değilim. Eğer Fsp karşılıyorsa zaten onların bilmesi gerekir. Çünkü ürünlerini satıyorlar. karşılıyorsa başvurup Zaten kendileri aradan sıyrılabilir.

@burakoruk
Eskiden muadili ile değişim vardı. Ancak artık tüketiciyi ve satıcıyı koruma haklarındaki bazı değişikler sonrası sadece aynısı ile değişim veya para iadesi oluyor.

Siz Corsair ile iletişime geçin durumu anlatın. Belki size başka bir ürün gönderimi yaparlar. Ama böyle birşey olacağını düşünmüyorum.
Sonuçta ülkemize tedarikçiler sayesinde geliyor ve satıcılar alıp bize kar payı ekleyerek satıyor.
Bundan kaynaklı sizin değişim veya para iadesi için muhatap olacağınız yer İnventus.
Evet benim şu anda muhatap olduğum yer İnventus. Biraz araştırma yaptım ve ürünün muadili ile değiştirilmesi gerektiğini gördüm. Mesela şimdi Corsair'e yazsam ve onlar bana garanti dışı kaldığını söylerlerse ben bu durumda iyice batacağım. O yüzden şu anda tek konuştuğum yer İnventus.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı