iOS 15.3 yayınlandı!

3 aydır kullandığım ve pil sağlığı %100 olan SE 2020 cihazımda bu güncellemeyi yüklememin ardından henüz bir hafta geçmeden pil sağlığı %98'e düştü. Kullanım alışkanlıklarımda değişen bir şey yok. Oyun oynamıyorum, şarjı %20 altına düşürmüyorum ve şarjdayken dokunmuyorum.

3 aydır kullandığım ve pil sağlığı %100 olan SE 2020 cihazımda bu güncellemeyi yüklememin ardından henüz bir hafta geçmeden pil sağlığı %98'e düştü. Kullanım alışkanlıklarımda değişen bir şey yok. Oyun oynamıyorum, şarjı %20 altına düşürmüyorum ve şarjdayken dokunmuyorum.
Normal bence ya güncellemeyle alakalı değil diye düşünüyorum. 15 ayda %92 pil sağlığı var bende de(sürekli güncel yazılım, iOS 15.3) aynı şekilde dediğiniz gibi kullanıyorum. Pil sağlığını takip etmek yerine kullanımınıza odaklanın. %2, zamanla durmaksızın tükenen ve ömrü durduğu yerde de azalan bir batarya için, bu süreyle oranlayınca aslında çok büyük bir şey değil. Ekran sürenizin hissedilir şekilde düştüğü zamanlar %85 ve altında olur büyük ihtimalle. O da kullanıma göre garantinizin bitmesine yakın ya da bittikten sonraki süreçlere denk gelir. Bir iki ay daha geçsin, sonrasında ayda bir kere "bayadır bakmadım ya n'olmuş acaba?" diye can sıkıntısı merakından bakar geçersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı