iOS niye bu kadar abartılıyor?

Kime göre neye göre stabil ve hafif? Kesinlikle kötü cihazlar değil. Ama parasını zerre hak etmeyen cihazlar.

Hocam 4 GB RAM kullanılıyor ona rağmen 8 GB RAM kullanan cihazlarla kapışıyor.
Parasını zerre hak etmeyen cihazlarda biraz haterlik oluyor modele bakılmalı.
12 mini mesela kesinlikle fiyatını hak ediyor.

3000 TL bütçe arttır diyecek kadar mı?
Sizin bu yaptığınız fanboyluktur hocam.
Özellikle burada koptum. Siz fazlasıyla komiksiniz yahu. Android özgürlüğünü sadece tema indirmek sanan İOS fanlarına şöyle söyleyeyim şu an telefonumun kaç watt şarj olmasından tutun işlemcinin kaç çekirdeğinin hangi frekansta çalışacağına kadar özelleştirebilyiorum.
Kime göre neye göre stabil ve hafif? Kesinlikle kötü cihazlar değil. Ama parasını zerre hak etmeyen cihazlar.
Cevaplar hep aynı, tercihler farklı. +3000 fark kısmında değilim. Size göre Android rahat esnek olabilir ancak bana göre Android işletim sisteminde her ne kadar ipler sizin elinizde olsa da iOS bana göre daha güvenli ve stabil. Ha birde 2 sene sonra güncelleme almama durumu vardı değilm mi? Sene 2015 iOS 6S Eylül ayında tanıtıldı. Yüklü iOS 9. Sene 2021 iOS 15 yüklü.

Cevaplar hep aynı, tercihler farklı. +3000 fark kısmında değilim. Size göre Android rahat esnek olabilir ancak bana göre Android işletim sisteminde her ne kadar IP'ler sizin elinizde olsa da iOS bana göre daha güvenli ve stabil. Ha bir de 2 sene sonra güncelleme almama durumu vardı değilm mi? Sene 2015 iOS 6S eylül ayında tanıtıldı. Yüklü iOS 9. sene 2021 iOS 15 yüklü.

Hocam konuyu okumamışsınız bunların bütün cevabını konuda verdim.

Örneğin Samsung A52, A72 modellerine Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi sözü verdi.
6S'e 2021 yılında güncelleme getirilmesi kadar iyi mi?
Değil ama sonuç olarak iyi.
IOS'un iyi olması Android'i çöp yapmaz, IOS'un verdiği güncelleme desteği çok iyi ama iOS cihazlarda bu zaten çok önemli değil mi?

Çünkü iOS cihazlarda güncelleme desteği kesildikten sonra uygulama desteği çok sıkıntı çıkartmıyor mu?
Yani IOS'da Android cihazlar gibi 1-2 yıl verse çoğu kişi uygulamalardan şikayet edip iOS cihaz almazdı zaten.

Şu anda iOS 10 almayan cihazlar ölü cihazlar resmen ama bir de iOS 10 ile aynı yılda çıkmış Android 7.1'e bakın.

Benim orada anlatmak istediğim bu tür uzun süre güncelleme verilmek zorunda.

Çok güzel okumuşsunuz gerçekten.

Çöproid’ciler toplanmış:D İşlemcinin kaç MHZ’de çalışacağını bile özelleştirebiliyormuş:O Vay anasını:D Sonra 8 cigolayt RAM var ve 120 Hz ekran da var daha ne olsun(!)
Android üreticileri ne güzel kandırıyor milleti çoğu gereksiz şeylerle insanları. Şimdi 3bin liraya aldığı Android’i 3 sene sonra 500 liraya satamazsın.
Amiral gemisi hariç Android alınmaz. 1 sene sonra mikro takılmalar önbellek şişmesi vs başlıyor. Android market tonla önbellek temizleme ve optimizasyon uygulamalarıyla dolu çünkü şişiyor android. Neyse size 8 cigolayt RAM ile mutluluklar.

Çöproid'ciler toplanmış:D işlemcinin kaç MHz'de çalışacağını bile özelleştirebiliyormuş: O vay anasını:D sonra 8 cigolayt RAM var ve 120 Hz ekran da var daha ne olsun(!)
Android üreticileri ne güzel kandırıyor milleti çoğu gereksiz şeylerle insanları. Şimdi 3bin liraya aldığı Android'i 3 sene sonra 500 liraya satamazsın.
Amiral gemisi hariç Android alınmaz. 1 sene sonra mikro takılmalar önbellek şişmesi vs başlıyor. Android market tonla önbellek temizleme ve optimizasyon uygulamalarıyla dolu çünkü şişiyor Android. Neyse size 8 cigolayt RAM ile mutluluklar.

3000 TL'ye alacağın IPhone'dan hayır gelir mi zannediyorsun?

Son kullanıcıysanız, zenginseniz ve hatalarla uğraşmak istemiyorsanız iOS size göre -gerçi Android'in de o eski hataları kalmadı. Ama bazı uygulamaları korsan kullanıyorsanız, custom Rom vs vs uğraşıyorsanız -bu ben oluyor- ve yazılım konusunda özgür olmak istiyorsanız Android.

Geri
Yukarı