iOS vs Android deneyimim

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
iPhone'a geçtim. Yıllardan beri Android kullanıyorum; iPhone güçlü, hızlı ve dinamik olmasına bir şey diyemiyorum ama Android'in artıları da çok fazla. Öncellikle Android'in yavaş olmasını geçiyorum, kullanımda aniden bir sorun çıkmıyor, yazılımsal olarak asla ama asla uygulama donma ve arka planda çalışmada sorun çıkartmaz ve her zaman düzgün çalışır. Veri gönderirken veya alırken standarttır, uğraştırmaz. iPhone'dan daha basittir. Pano ile kopyala yapıştır ile işler daha kolay olur. Arayüz tasarımı sadedir. iPhone'da arka planda veri gönderirken ilk başta işlemesini beklemen gerekiyor. Bir işlem yaparken bir şeye girince önceki ekrana gelirsen ekranda beyaz ekran olabiliyor yani işlem donabiliyor, ekran döndürmesinde telefonu ters tutunca ekran ters dönüyor bu da kullanımı zorlaştırıyor yani yanlışlıkla ters çevirseniz düzgün gibi gözüküyor ama aslında ters tuttuğunuzu fark ediyorsunuz. Spotify'da müzik dinlerken, Instagram'da bir Story'i açınca Spotify'daki müzik durmuyor. Bazı uygulamalarda dursa da Instagram'da durmuyor.

Bugün telefon alacak olsam hangisini alırdım, tabii ki yine iPhone; çok sağlam bir telefon ve güvenimi verebiliyorum ama Android'de en iyi model de alsam birkaç sene içinde güncelleme alıp almayacağı kesin değil ve ne gibi virüsler bulaşacak bilinemez.

iPhonecular lütfen Android'i kötülemesin. iPhone kullanınca Android'in kıymetini anladım. Bana göre ikisi de çok iyi. Sadece Android'e daha sağlam telefonlar üretilmeli ve birazcık optimizasyon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Android kullanıcısıyım. iPhone'un telefon sattığını değil kiraladığını düşünüyorum. Android telefonlar piyasada daha uzun süre kullanılabiliyor. Ayrıca fiyat-performans olarak baktığınızda da bana göre çok daha öndedir Android. Eskiden iPhone kullandım. Sonra Android'e geçtim. Bir daha da dönmem iPhone tarafına. En basitinden biraz hafıza fazla olsun diye dünya fark ödeyemem. Aynı telefonun 128 ve 256'lık modellerinde iPhone fiyat farkına bakın bir de Android'e. iPhone'da bu fark inanılmaz derecede fazla... Bir de alışkanlık var sanırsam. Bana Android kullanmak aşırı kolay geliyor. Şu an elime bir iPhone telefon alsam ne yapacağımı şaşırıyorum açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone kesinlikle daha iyidir. iOS ve Android tarafinin en amiral gemisi modellerini kullanmama rağmen iPhone daha performanslı. Fiyat konusuna gelirsek malum Ülkemizdeki Dolar kurundan dolayı uçuk fiyatlara satılıyor. Bu yuzden de şuan Android kullanıyorum. Örnek ülkemizde iPhone 13 Pro Max 4-5 Bin TL olsaydı eğer %70 lik kısım iPhone kullanacağından eminim. Bu kadar pahalı olmasına rağmen 10 kişiden 3'ü iPhone kullanıyor günümüzde..

Tiktok için video editliyorum iPhone'da render işlemi 10-15 saniye sürerken Android Redmi Note 10 Pro telefonla 1 dk ya yakin suruyor.
Video edit yaparken 1080p render aldigimda iPhone daha net video cikartirken Android daha kotu video cikartiyor oysaki ikiside 1080p

Pubg Mobile oyuncusuyum iPhone ile oyunda sabit 90 FPS alirken Aandroid telefonda bir cogunda 90 FPS alamiyorsun desteklemiyor bile. Destekleyen modellerde de FPS surekli dusuyor stabil degil. Kamera konusuna hic girmek istemiyorum o biraz daha kişiden kişiye göre değişen bir faktör. Kimi resimler daha renkli görünmesini ister kimisi daha gerçekci daha real görüntü ister.

Dedigim gibi iPhone'un suan en ust modeli 4-5 bin TL olsaydi bir cok kisi iPhone kullanirdi.

Tamamen kendi düşüncelerimdir..

iPhone kesinlikle daha iyidir. iOS ve Android tarafinin en amiral gemisi modellerini kullanmama rağmen iPhone daha performanslı. Fiyat konusuna gelirsek malum ülkemizdeki dolar kurundan dolayı uçuk fiyatlara satılıyor. Bu yuzden de şu an Android kullanıyorum. Örnek ülkemizde iPhone 13 Pro Max 4-5 bin TL olsaydı eğer %70'lik kısım iPhone kullanacağından eminim. Bu kadar pahalı olmasına rağmen 10 kişiden 3'ü iPhone kullanıyor günümüzde.

TikTok için video editliyorum IPhone'da render işlemi 10-15 saniye sürerken Android Redmi Note 10 Pro telefonla 1 dk ya yakin suruyor.
Video edit yaparken 1080p render aldigimda iPhone daha net video cikartirken Android daha kotu video cikartiyor oysaki ikisi de 1080p.

PUBG Mobile oyuncusuyum iPhone ile oyunda sabit 90 FPS alirken aandroid telefonda birçoğunda 90 FPS alamiyorsun desteklemiyor bile. Destekleyen modellerde de FPS surekli dusuyor stabil degil. Kamera konusuna hiç girmek istemiyorum o biraz daha kişiden kişiye göre değişen bir faktör. Kimi resimler daha renkli görünmesini ister kimisi daha gerçekçi daha real görüntü ister.

Dedigim gibi IPhone'un şu an en ust modeli 4-5 bin TL olsaydi birçok kisi iPhone kullanirdi.

Tamamen kendi düşüncelerimdir.

iPhone standart kullanıcı için biraz değişik bir telefon olduğunu düşünüyorum. Profesyonel kullanım haricinde sağlıklı bulmuyorum şu an için. Hızlı kullanım yapmak isteyenler içinde bazı işlevlerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Yüksek bütçede iPhone, orta ve düşük bütçede Android candır. İyi ki ikisi de var. Birinin tekeline kalsaydık piyasa cansızlaşırdı ve yeni teknolojilere hasret kalırdık.

Tabii Android derken Xiaomi ve alt markalarını kastetmiyorum, Samsung ve OnePlus gibi kalburüstü markalar olması şartıyla.

iPhone kesinlikle daha iyidir. iOS ve Android tarafinin en amiral gemisi modellerini kullanmama rağmen iPhone daha performanslı. Fiyat konusuna gelirsek malum Ülkemizdeki Dolar kurundan dolayı uçuk fiyatlara satılıyor. Bu yuzden de şuan Android kullanıyorum. Örnek ülkemizde iPhone 13 Pro Max 4-5 Bin TL olsaydı eğer %70 lik kısım iPhone kullanacağından eminim. Bu kadar pahalı olmasına rağmen 10 kişiden 3'ü iPhone kullanıyor günümüzde..

Tiktok için video editliyorum iPhone'da render işlemi 10-15 saniye sürerken Android Redmi Note 10 Pro telefonla 1 dk ya yakin suruyor.
Video edit yaparken 1080p render aldigimda iPhone daha net video cikartirken Android daha kotu video cikartiyor oysaki ikiside 1080p

Pubg Mobile oyuncusuyum iPhone ile oyunda sabit 90 FPS alirken Aandroid telefonda bir cogunda 90 FPS alamiyorsun desteklemiyor bile. Destekleyen modellerde de FPS surekli dusuyor stabil degil. Kamera konusuna hic girmek istemiyorum o biraz daha kişiden kişiye göre değişen bir faktör. Kimi resimler daha renkli görünmesini ister kimisi daha gerçekci daha real görüntü ister.

Dedigim gibi iPhone'un suan en ust modeli 4-5 bin TL olsaydi bir cok kisi iPhone kullanirdi.

Tamamen kendi düşüncelerimdir..
İphone'nun modeli nedir acaba?

Samsung ve OnePlus gibi kalburüstü markalar olması şartıyla.
Bu markaların “iyi” telefonlarını alabiliyorsan zaten iPhone’a gerek yok, malzeme kalitesi ve tasarım iyi, iyi, performans iyi, batarya iyi, kamera iyi, ayrıca ROM atmak da kolay.
iPhone kullanıcısı olarak Samsung veya OnePlus(Türkiye’de bulmak zor...) alıp ROM atarak kullanmayı yeğlerim ben.

Android telefondan iPhone'a geçince iyiki de geçmişim dedim valla. iOS'un akıcılığı, kullanım kolaylığı falan çok rahat bana göre. Android de çok güzeldi de ama performans konusunda iOS daha önde. Güncelleme konusunda da iOS daha önde. iOS Telefonlara kolay kolay virüs de giremiyor. Bana göre iOS daha iyi.

Geri
Yukarı