iOS vs Android

Android'in özgürlüğünden dolayı seçimim belli. (Her şeye para vermek bir yerden sonra saçma geliyor ve bazı uygulamalar güncellediğinde her telefonda optimize olamadığından bir veya daha alt sürümlerine geçmek mümkün oluyor)

Iki tarafın da birbirinden iyi olduğu konular var. IOS daha güvenlidir mesela ama Android oyun konusunda daha başarılıdır. IOS daha stabil çalışır, daha az yorar bu sebepten Iphone telefonlar yüksek RAM koymazlar. Android telefonlar son zamanlarda desteği artırsa da genel olarak Iphone daha uzun süre güncelleme desteği vermektedir. Batarya konusunda da Iphone son bataryalarla geride bıraktı.

Güvenlik ve stabilite bakımından iOS tercihim. Ama gerekli ise Android’de kullanırım.

Iki tarafın da birbirinden iyi olduğu konular var. IOS daha güvenlidir mesela ama Android oyun konusunda daha başarılıdır. IOS daha stabil çalışır, daha az yorar bu sebepten Iphone telefonlar yüksek RAM koymazlar. Android telefonlar son zamanlarda desteği artırsa da genel olarak Iphone daha uzun süre güncelleme desteği vermektedir. Batarya konusunda da Iphone son bataryalarla geride bıraktı.
Ama ben Android'çiyim.

Benim için hiçbir farkları yok. Zaten Instagram WhatsApp ve Spotify dışında telefonla bir işim olmuyor genelde. Eskiden bir iOS, bir Android kullanırdım. İki yılda bir değiştirirdim. Artık fiyatlar çok uçtu Apple kullanmıyorum. Bir şey kaybettiğimi de düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı