iOS vs Android

iOS. Kullanıcıyı gerektiği yerde kısıtlıyor ama o kadar da sıkmıyor sizi. Korsan uygulama indirememekten dolayı çoğu kişi Android seçiyor lakin iOSta da korsan uygulama indirilebiliyor jailbreak olmadan. Stabilite ve güncelleme desteği zaten herkes tarafından bilinen bir şey. Teknik destek konusunda da çok iyiler. Hele Apple ekosisteminden başka cihazlara sahipseniz(Mac, Apple Watch, AirPods vs.) daha bir güzel oluyor iOS.

Keşke açılmasaydı denilen konulardan birisi. Nasıl ki kimisi Nvidia sever kimisi AMD sever, bu da onun gibi bir şey. Kişisel bir durum bence. Kişisel tercihim IOS'tan yana. Yazılım-donanım uyumu sayesinde daha etkin ve verimli bence. Fakat Android karşıtı da değilim yanlış anlaşılmasın:)

Bence kesinlikle iOS sebebine gelirsek 3 seneyi devirmiş olan iPhone 6S hala şu zamanda çıkan Android tabanlı çoğu amiral gemisi telefonla hızı ve stabilizasyonu yarışabiliyorsa konu kapanmıştır.Ancak tek sorun ülkemizde fiyatları uçuk olduğu için el mahkûm Android kullanıyoruz.(Bende Android kullanıyorum.)

Fakir edebiyatı denilen tabire gerek yok. Bütçesi olan herkes iOS'u seçer bu net. Android'in son sürümü iOS'un 2013-2014 yılında çıkardığı sürümlerden daha kötüdür belki de. Ha Android kötü mü değil ama iOS daha iyi.
Kabaca yazmiyorum yanlis anlamayin ama dediginizin bir gram mantigi yok. Ben de iOS kullaniyorum fakat yaptiginiz Android dusmanligi veya Apple fanboylugundan baska bir sey degildir. Neye gore daha kotu oluyor 2013-2014 iOS'undan? Sahsen dediginiz sacma asiri sacma bir sey. Gerek ozgurlukleri ve gerek destekleri olsun Android cok daha iyi bir isletim sistemidir. Gercekten su dediginiz seyi kanitlayabilirseniz ben bu forumu birakip giderim.

2017 yılına kadar sırasıyla iPhone 5, 5s , 6, 6 Plus ve 7 kullandım. 2018 de ani bir kararla Samsung Galaxy S8 telefonuna geçiş yaptım. Bunun en başlıca sebebi şirketimizin kullandığı programlar sadece Android destekliyordu. İlk başlarda alışmakta çok zorlandım. Şuan kullanımında herhangi bir aksaklık yaşamıyorum. Evet iPhone göre ağır bir telefon, donmalar vs yapıyor. IOS nedense bana daha çekici geliyor.

Ücret konusuna gelecek olursak; cebinizde paranız varsa iPhone alın, yoksa Android devam :)

Bence sadece Apple ekosistemine dahil olan kisiler icin iOS daha iyidir. En basitinden AirDrop vesaire. Ancak, bu Android kismini cope atin anlamina gelmez. Insanlarin yaptigi bu paran yoksa iPhone alamazsin tabii gibi sacma seyleri hic dogru bulmuyorum. 5s kullanan da iOS kullaniyor ve cogu Android kullanan telefondan ucuz bir telefon. Gercekten Android kullanmanin fakirlikle bir baglantisini oldugunu dusunmuyorum. Note 9 kullanan fakir mi simdi? Tabii ki degil, o yuzden boyle sacma para karsilastirmalari yapmak yerine kullanim amacini belirlemelisiniz. Aaa, ben Mac kullaniyorum gun gelir AirDrop lazim olur diyorsan iPhone alirsin en basit orneginden. Onun gibi orneklerin disinda cok da bir avantaji yok hatta daha cok dezavantaji vardir Android tarafina gore. Kullanim rahatligina bir sey diyemem cunku bu kisiden kisiye degisir. Kimine Android, kimine iOS basit gelir. Ayrica bunlara ek olarak, Turkiye'deki bu fiyatlardan sonra iPhone alinmasini ben hic dogru bulmuyorum. Diyeceklerim bu kadar, burada bence karsilasitrma olmamali. Olacaksa da iOS kullansam bile OBJEKTIF bir sekilde, cevabim Android'tir.

Kabaca yazmiyorum yanlis anlamayin ama dediginizin bir gram mantigi yok. Ben de iOS kullaniyorum fakat yaptiginiz Android dusmanligi veya Apple fanboylugundan baska bir sey degildir. Neye gore daha kotu oluyor 2013-2014 iOS'undan? Sahsen dediginiz sacma asiri sacma bir sey. Gerek ozgurlukleri ve gerek destekleri olsun Android cok daha iyi bir isletim sistemidir. Gercekten su dediginiz seyi kanitlayabilirseniz ben bu forumu birakip giderim.
Yazdığım şeyi iyi okudun mu? 2013-2014 yılında çıkarılan IOS 9'mu artık kaç bilmiyorum daha iyidir ''belki de'' demişim. %100 kesin cevap vermemişim yani. Ayrıca Apple fanboyuyum doğru ama en azından Android'i de kötülemiyorum. Sadece IOS daha iyi bir işletim sistemi bunu kastediyorum. Zaten mesajımın son tarafında Android'in kötü olmadığını da belirttim. Düzgün okuyun. Ha haklı olduğun bir yer var. IOS parasını haketmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı