Çözüldü IP adresinden cihaz adı çıkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Hesabıma giriş yapılmış. Başka bir IP adresi ama cihaz adı görünmüyor. Belki de ben girmişimdir. IP adresinden cihaz adı bulunmaz mı?

Eğer bilgisayar hala aynı IP adresindeyse.
Win + r > CMD yazıp "nslookup ipadresi" komutunu denersen Hostname'i sanıyorum öğrenebilirsin. Fakat zayıf bir olasılık eğer sabit IP adresin yoksa IP adresin değişmiş olabilir başka bilgisayara istek atmış olursun.

En temiz yol IP adresinin konumunun Türkiye'de olup olmadığına bakmak olur sanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bul bakalım.
159.146.89.204

Eğer bilgisayar hala aynı IP adresindeyse.
Win + r > CMD yazıp.
"nslookup ipadresi" komutunu denersen Hostname'i sanıyorum öğrenebilirsin. Fakat zayıf bir olasılık eğer sabit IP adresin yoksa IP adresin değişmiş olabilir başka bilgisayara istek atmış olursun.

En temiz yol IP adresinin konumunun Türkiye'de olup olmadığına bakmak olur sanıyorum.
Hostname mi denir bilmiyorum da, benim dediğim PTR kaydını gösterir o komut. Varsayılan olarak ISN'nin ayarladığı bir isimdir. Mail sunucularında anamakine adı olur. Can sıkıntısına ISP'ye ticket açsam yarın "naberbabalık" yaptırabilirim. Pek güvenilir bir şey değil, konu sahibinin istediği "iPhone 11" gibi bir sonuç da değil maalesef.

Bul bakalım.
159.146.89.204

Hostname mi denir bilmiyorum da, benim dediğim ptr kaydını gösterir o komut. Varsayılan olarak ısn'nin ayarladığı bir isimdir. Mail sunucularında anamakine adı olur. Can sıkıntısına ISP'ye ticket açsam yarın "naberbabalık" yaptırabilirim. Pek güvenilir bir şey değil, konu sahibinin istediği "iPhone 11" gibi bir sonuç da değil maalesef.

Haklısınız, dediğiniz doğru bu ihtiyacı karşılayamayacaktır.

Bul bakalım.
159.146.89.204

Hostname mi denir bilmiyorum da, benim dediğim PTR kaydını gösterir o komut. Varsayılan olarak ISN'nin ayarladığı bir isimdir. Mail sunucularında anamakine adı olur. Can sıkıntısına ISP'ye ticket açsam yarın "naberbabalık" yaptırabilirim. Pek güvenilir bir şey değil, konu sahibinin istediği "iPhone 11" gibi bir sonuç da değil maalesef.
5985 portunu açar mısınız hocam, evil-winrm ile vuracağım da :D

Kesinlikle bir şakadır.

Dediğiniz birçok şeyi anlamadım ben sadece telefonun ismini istiyorum örnek Samsung j 7 gibi hesap ta Roblox hesabı.

Çok düşük bir ihtimal ptr kaydını sorgularsın ve IP adresinin işaret ettiği makinenin adı çıkar. O da pek bir işine yaramaz.

Bana zaten sadece cihazın adı lazım acaba benmi girdim diye bakacağım.

Geri
Yukarı