IP adresinden Kimlik Ortaya Çıkar Mı?

ahmetongl61

Centipat
Öncelikle merhaba acil desteğe ihtiyacım var. Bugün öğretmenim deneme attı bir siteden herkes telefon numarasıyla giriyordu ve herkesin şifresi aynıydı. Bende yapmamak için girdim sınavı bitir dedim sonra da biri benim hesabıma girip bitir demiş dedim. Hoca kızdı açıkcası. Sitenin bilgi işlem merkeziyle görüşüp kim olduğunu öğrenecekmiş. Sizce öğrenebilir mi aşırı tırstım şu an. Lütfen hemen cevap verin. Teşekkürler.

Ooooo hacker hocaya denk geldik beyler :D Patlamış mısırları alın :D Bilgi işlem o IP adresinden en fazla yaşadığın şehri bulur. Modemini kapatıp aç IP adresin değişiyor zaten.

Bu o kadar kolay bir işlem değil. Bilgi işlem en fazla kullanıcıdan toplanan verileri öğretmenine aktarır. Detaylı adres bulmak gibi bir işlem yapamazlar. Polis yapabilir, polise de vermeyeceği için sıkıntı yok.

Doğru olabilir ama o hesabı 2-3 gün boyunca ben kullandım geçmiş IP adreslerinden yine benim olduğumu anlayamaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru olabilir ama o hesabı 2-3 gün boyunca ben kullandım geçmiş IP adreslerinden yine benim olduğumu anlayamaz mı?

2 Gün önce giriş yapan kullanıcının IP adresi ile bugün giriş yapan kullanıcının IP adresi aynı ise şüphe uyandırır tabii. Ama %100 sen girdin diye bir şey yok. Aile bireylerinden veya dışarıdan birisi Wi-Fi'a bağlanıp yine giriş yapabilir. Bunu bulamazlar. Mobil uygulama üzerinden giriş yaptıysan bulabilirler, çok basit.

Dışarıdan birisi veya ailesi neden böyle bir şey yapsın diyebilirsin, haklısın da. Fakat bu ve benzeri araştırmaları yaparken en ufak detayları göz önünde bulundurarak, atlamadan yürümen gerekiyor.

Blöf yaptığını düşünüyorum neyse Allah sonumu hayır etsin :D.

Ben gerekli açıklamayı yaptım, ek olarak şunu da diyeyim. Blöf yaptığım yok.
Siteden giriş yaptığını belirtmişsin. Yani, Server-side taraflı, kullanıcıdan çekilebilecek veriler sınırlıdır.
Örnek: Tarayıcı bilgisi, IP adresi ve işletim sistemi bilgisi. Şimdi yazmamın anlamı yok diğerlerini.
Ha yok, ben mobil uygulama ya da Windows uygulaması üzerinden giriş yaptım (Client-side) diyorsan o zaman Allah sonunu hayır etsin. Polis'e bile gerek yok, öğretmenin de bulur seni.
Zaten sorun yok, site üzerinden giriş yaptım diyorsun. Uzatmanın anlamı yok, iyi sosyaller.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı