IP sorgulama sitelerindeki IP benim IP adresim mi?

HayaletAdam

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Google'a IP adresi sorgulama yazdım. İlk çıkan siteye girince 11 haneli bir IP adresi verdi. Bu IP adresi gerçekten benim IP adresim mi yoksa IP'ye bu sekilde bakılmıyor mu? CMD üzerinden Ipconfig yazdığım zaman daha farkı bir IP adresi çıkıyor. Hangisi doğru olan? Siteye girdiğim zaman çıkan IP adresiyle konum bulunabilir mi?

Google'a IP adresi sorgulama yazdım. İlk çıkan siteye girince 11 haneli bir IP adresi verdi. Bu IP adresi gerçekten benim IP adresim mi yoksa IP'ye bu sekilde bakılmıyor mu? CMD üzerinden Ipconfig yazdığım zaman daha farkı bir IP adresi çıkıyor. Hangisi doğru olan? Siteye girdiğim zaman çıkan IP adresiyle konum bulunabilir mi?
Sağlayacinin internet adresinden ulaşabilirsiniz.

O sitedeki sizin IP adresiniz. Her site sizin IP adresinizi görür.

Sitede görünen 217'li IP adresi, internetteki açık IP adresiniz.

Ipconfig'de görünen 192.168.1.X IP adresi ise yerel ağınızdaki özel IP adresiniz.
Yerel ağdaki IP adresi aynı modem/routera bağlı cihazlar arasında iletişim için kullanılabilir.

Geri
Yukarı