İnceleme iPad 7. Nesil - 2 yıllık deneyim

Merhaba!

Bugün 2 yıldır kullandığım iPad 7. Nesil cihazımın incelemesini yapacağım.

Teknik özellikler

İşlemci en önemli parçalardan biridir ve Apple işlemci olarak A10 Fusion kullanmış.

A10 Fusion çipi iPhone 7 serisinde de görmekteyiz, A10 Fusion çipi Android tarafında Exynos 9810'a eşit diyebiliriz.

iPad 7. Nesil 3 GB belleğe sahip olmasına rağmen oldukça yüksek performans veriyor. Lakin nadiren bellek yetersiz kalırsa iPad uygulamayı kapatabiliyor.

Ekranı ise 10.2 inç olmasıyla gayet büyük bir IPS ekran. Ekran konusunda biraz şikayetçiyim çünkü parlaklığı azaltırsanız ayna gibi oluyor.

Yazılımsal özellikler

iPad 7. Nesil en son iPadOS 16.2 güncellemesini aldı ve uzun bir süre güncelleme almaya devam edecekmiş gibi duruyor.

2 yıldır devamlı güncelleme yapmama rağmen hiçbir zaman kasma durumu yaşamadım, cihaz oldukça akıcı çalışıyor diyebilirim.

Ayrıca içinde gelen uygulamalar oldukça üretkenliğinizi geliştirmeye yarayacak güzel uygulamalar. App Store geniş bir uygulama yelpazesine sahip

Ürün desteği

Apple'ın bir ürününü alırken sadece ürünü değil, Apple desteğini de satın alıyorsunuz aslında bunu öğrendim.

Anakart problemi yüzünden garanti süreci kapsamında cihazın yenisini verdikleri için çok iyi bir destek süreci yaşadım.

Soru/Cevap bölümü

• APK dosyaları indirebilir miyim? = Hayır indiremezsiniz ama IPA dosyası indirebilirsiniz.
  • Cihaza virüs girebilir mi? = Jailbreak işlemi yapmadığı sürece cihazına virüs giren birini görmedim.
  • Kullanması zor mu? = Hayır, iOS ve iPadOS alışması kolay ve basit sistemler.
  • Pil ömrü nasıl? = İlk aldığınız zaman pil çok iyi dayanıyor fakat zamanla ölüyor maalesef.
  • Klavye ve fare bağlayabilir miyim? = Bluetooth veya dönüştürücü ile bağlayabilirsiniz.
  • Kamera kalitesi nasıl? = Kamerası iyi değil, ama görüntülü sohbet için vs. iş görür.
  • Dayanıklı mı? = birçok darbe aldı ama küçük bir kasa aşınması dışında problem yok.
  • Isınıyor mu? = Doğal olarak evet ısınıyor ama kılıf takınca sorun ortadan kalkıyor.
  • Suya dayanıklı mı? = Apple bu cihaz için bir şey demiyor fakat dayanıklı diyebilirim.
Modelleri

Depolama: 32/64

Renk: Uzay Grisi, Gümüş ve Altın

SIM: Wi-Fi, Wi-Fi + Cellular

Fotoğrafları

PngItem_1937131.png

Kutu içeriği

Kutu içeriğine bakacak olursak;

• 1 Adet iPad
  • 1 Adet Lightning kablo
  • 1 Adet 12 W Adaptör
  • 1 Adet SIM Kart iğnesi
  • 2 Adet beyaz Apple sticker

Son söz

Bence tam olarak öğrenci dostu ve fiyat performans ürünü, tavsiye ederim. Bir sonraki incelemede görüşürüz. :melek:

Detaylı bilgi için: www.apple.com.tr

Son düzenleme:

Geri
Yukarı