iPad 9 vs Huawei Mate pad 11

Aykut Simsek

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Universitemde yardim olması için ders notlarında vs, yazdığım muzikleri düzenli bir sekilde kayit edebilmek için, günlük işlerimi vs planlayabilmek için gibi bir nevi ajanda olarak kullanmak adına bir tablet almak istiyorum. Kaleminin ve not defteri uygulamalarının kaliteli olması en onemli kriterlerden birisi.

Burada iPad 9. nesil ve matepad 11 arasında kaldım. iPad almaya karar vermiştim fakat canlida o cerceveyi gorunce canım cok sıkıldı. Not uygulamaları ve kalem konusunda iPad onde fakat donanımsal butun açılardan matepad önde. (işlemci, 120Hz ekran, 4 hoparlör, ince çerçeveler.). Huawei içinde goodnotes ve notability gibi bir uygulama goremedim ben.

İkinci el alacağım ve 17'şer ay garantileri var. iPad 9 4.500TL iken Huawei 3.500TL ( kalemsiz )

Siz hangisini tavsiye edersiniz bir türlü karar veremedim. İkisini kullananlar deneyimlerini aktarabilir mi?

(Apple sempatizanliği yapmazsaniz sevinirim.)

Mediamarkt'ta 5200'e düşmüşken iPad 9'dan başkasını düşünmeyin. İkinci el almaya değmez bütçe çok sıkıntıya girmeyecekse.

Neden iPad tercih etmeliyim bunun sebeplerini öğrenmek istiyorum.
Stabil yazılım, güncelleme desteği, sade ve rahat arayüz, güvenli işletim sistemi gibi birçok sebep gösterilebilir. Donanımsal olarak Apple A serisi işlemciler de gayet güçlü. Bellek kullanımı az. Görüntü kalitesi güzel.

Geri
Yukarı