iPad 9 vs Huawei matepad 11

Ne yalan söyleyim IPad'in kalem hissiyatı çok güzel ama bunu not tutarken ne kadar önemsersin bilmiyorum ben de not tutuyorum sonuçta sorun olmuyor. Matepad'in Snapdragon 865 işlemcisi var boru değil çok uzun süre götürür seni. Apple ürünlerde her şeye para ödemek gerekiyor olması da cabası bilmiyorum bana APK'sız IDM'siz bir tablet hiç ilgi çekici gelmiyor. Ama ne alırsan al 64 GB alma derim şu devirde imkanı yok yetmez 3 film 10 GB zaten. Madem para veriyorsun en az 128'lik iPad al.

Ne yalan söyleyim IPad'in kalem hissiyatı çok güzel ama bunu not tutarken ne kadar önemsersin bilmiyorum ben de not tutuyorum sonuçta sorun olmuyor. Matepad'in Snapdragon 865 işlemcisi var boru değil çok uzun süre götürür seni. Apple ürünlerde her şeye para ödemek gerekiyor olması da cabası bilmiyorum bana APK'sız IDM'siz bir tablet hiç ilgi çekici gelmiyor. Ama ne alırsan al 64 GB alma derim şu devirde imkanı yok yetmez 3 film 10 GB zaten. Madem para veriyorsun en az 128'lik iPad al.
Kalem hissiyatı derken kalem tutuş hissiyatı mı? Yoksa kalemin gecikme süresi vs. mi?

Kalem hissiyatı derken kalem tutuş hissiyatı mı? Yoksa kalemin gecikme süresi vs. mi?

Hayır tutuş olarak neredeyse aynılar ikisi de büyük ve ele mükemmel oturuyor. Gecikme süreleri de neredeyse aynı hatta matepad 120 Hz olduğu için o yönden daha zevkli kullanması. Apple ile resim çizerken neredeyse tam istediğiniz çizgi oluşuyor, Huawei'de bu konu o kadar stabil değil. Aslında bu tamamen yazılımsal. Huawei'deki uygulamalar henüz tam oturmadı ve HarmonyOS ve mPencil'e optimize değil çoğu uygulamada tam verim alınamıyor. Bazı uygulamalarda ise neredeyse iPad kadar verim alıyorum yazım anlamında. Tamamen paranın senin için değerine bağlı konu f/p istiyorsan matepad daha iyi.

Ben youtube, youtube music, chrome harici Google uygulaması kullanmadığım için hiç sorun yaşamadım (bunlar kurulabiliyor rahatça) . Genel anlamda sadece drive kullanılamıyor gerisi apk ile vs. rahatça halloluyor. Zaten tabletin uygulamalarını bir kere hallettin mi bir daha apk falan uğraşmıyorsun, Google servisi yok diye almayım diyorsan bence yanlış bir düşüncedesin, onun yerine app gallery deki uygulama azlığı asıl sorun ama dediğim gibi ilk aldığım gün hariç uygulama sorunu yaşamadım.

iPad mini almam hocam, sanırım 10.nesili beklemek en mantıklısı olur teşekkürler

Magic Keyboard ve yeni nesil kalem desteğini 10.2" iPad için vermeyeceklerdir hocam. 10.2" iPad, iPad Air ve iPad Pro arasındaki önemli bir denge o aksesuar destekleri. Eğer onları 10.2" için getirirlerse tasarım dışında Air aldıracak bir şey kalmaz, gerçi M1 ile geldi Air ama M2 chipset geldikten sonra M1'i base iPad'e de verirler zaten.

iPad'in uzun ömürlü olacağı bir gerçek ama sizin amaçlarınıza ne kadar hizmet edeceği daha önemli. Özellikle Apple ekosistemi içinde iPad çok iyi bir cihaz mesela, ekosistem içindeyseniz çok uygun. Değilseniz de uygun tabii ama bütçe olarak fazla geliyorsa diğer alternatifleri değerlendirmenizde de problem yok.

Sonuçta iPad uzun ömürlü fakat siz 7-8 yıl sonra neredeyse 15 yaşına gelecek bir tasarımı kullanmak isteyecek misiniz mesela? Aynı şekilde böyle uzun bir vadede 64GB almayı hiç düşünmeyin. Apple her zaman 10.2" modelde baz depolamayı düşük tutup bir üst depolama ya da fiyat farkı daraldığı için üst modele yönlendirmeye çalışır, 64 GB 9. nesilde de durum böyle. Ben aynı fiyat verildiğinde her zaman iPad alınması taraftarıyım ama F/P durumu gözetilince sorun olacaksa başka alternatifleri değerlendirmek gerek.

Eğer cihazda oyun oynamayı planlıyorsanız Ipad ezici üstüğünlüğü olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkese selamlar, ben bu iki tablet arasında kaldım. iPad 9 aksesuarlarıyla birlikte neredeyse 10.000TL civarına denk geliyor ve 64 GB depolama alanına sahip. Huawei matepad 11 ise hem aksesuarları yanında geliyor, hem de 5000TL civarında ve 256 GB. IPad'in artı yönleri olarak iPadOS, daha çok uygulama desteği ve uzun süreli kullanım ömrü. Huawei Matepad'in artı yönleri ise 256 GB olması denebilir. Huawei Matepad'de HarmonyOS var. Google servislerinin olmaması bir eksi fakat fiyatı göz önünde bulundurunca çok da eksikliğini hissetmem gibi. Tabletler üzerinde genel olarak not alacağım. Not alma deneyimi nasıldır? Şimdiden teşekkürler.
Net ipad9

Normalde Ipad her şekilde tablette en iyisi ama burada 2 kata yakın para söz konusu ve 64 gb yetersiz. Bu yüzden Matepad 11 diyorum. O da güçlü bir cihaz. GooglePlay desteği çokta önemli değil. Apkpure vs. ile bir şekilde hallediliyor. Her oyunu oynarsınız yani. Önemli uygulamaların da çoğunu kullanırsınız. Güzelce notlarınızı da alırsınız.

Eğer cihazda oyun oynamayı planlıyorsanız Ipad ezici üstüğünlüğü olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun oynamayı planlamıyorum.
Sonuçta iPad uzun ömürlü fakat siz 7-8 yıl sonra neredeyse 15 yaşına gelecek bir tasarımı kullanmak isteyecek misiniz mesela? Aynı şekilde böyle uzun bir vadede 64GB almayı hiç düşünmeyin. Apple her zaman 10.2" modelde baz depolamayı düşük tutup bir üst depolama ya da fiyat farkı daraldığı için üst modele yönlendirmeye çalışır, 64 GB 9. nesilde de durum böyle. Ben aynı fiyat verildiğinde her zaman iPad alınması taraftarıyım ama F/P durumu gözetilince sorun olacaksa başka alternatifleri değerlendirmek gerek.
Bende o şekilde düşünüyorum.
Normalde Ipad her şekilde tablette en iyisi ama burada 2 kata yakın para söz konusu ve 64 gb yetersiz. Bu yüzden Matepad 11 diyorum. O da güçlü bir cihaz. GooglePlay desteği çokta önemli değil. Apkpure vs. ile bir şekilde hallediliyor. Her oyunu oynarsınız yani. Önemli uygulamaların da çoğunu kullanırsınız. Güzelce notlarınızı da alırsınız.
Aynen Huawei Matepad 11 almaya karar verdim teşekkürler.

Geri
Yukarı