iPad Air 3, ilk izlenimlerim

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, dün akşam buradaki arkadaşlarımında tavsiyesiyle bütçemin yetebileceği iPad tablet arasından iPad Air 3'ü satın aldım. Açıkçası ilk defa Apple ürünü kullanıyorum hatta iCloud hesabım dahi yoktu. Satıcı ürünü sıfırlanmış şekilde kurulum ekranında bırakmış öyle teslim etti. Buradaki arkadaşlarıma iPad 7 ve Air 3 arasında kaldığımda Air 3 ile aynı fiyatta ise onu tercih etmemin daha doğru olacağını söylediler. iPad şarj cihazı ve şarj kablosu hiç açılmamış, çıkarılmamış adaptörü jelatinli bırakılmıştı. Kendim açtım kullandım. Benim işime yarayan kısım 64 GB olması iyi geldi. iPad 7 32 GB versiyon bulmuştum. Ekran da koruyucu vardı ve çatlaktı alırken söküp baktım tertemiz ekran çıktı. Fakat tablet gerçekten çok ince, çantada kılıfla falan taşırken umarım bir yamulma vs gibi şeylerle karşılaşmam. Onun dışında bence kameraları güzel hatta Redmi 9T kullanıyorum. Onun gibi kamerası var diyebilirim. Kamerayı daha tam olarak özelliklerini incelemedim. Fakat tableti aldığımda şarjı yüzde 38'di saat akşam 7 civarında, eve geldiğimde saat 23 civarında yüzde 28 kalmıştı. Bu sürede aralarda kullandım fotoğraf çektim, uygulama indirdim ve tableti kurdum. Onun dışında tuş kilitli kaldı. Tableti kullanırken bir şey fark ettim, başparmağımın yanıyla bazen uzak yerlere sanki dokununca çok nadir algılamama oldu sanki. Fakat düzeltince aynı nokta ya dokunmayı düzeltti. Bir sorun olmadı. Ekran olarak da şöyle bir şey oldu, ben mi alışkın değilim bilmiyorum, ekran tam parlak ve beyaz modda yakından bakış bir simgeye odaklanınca sanki titreme veya oynama değil de minik minik flash çakması geliyor gözüme ama ekranda hiçbir şey yok. Arızalıda değil değişmiş ekran da değil. Nasıl tarif edeyim parlak LED ampule baktığımızda baktığımız nokta parlak olur göz alır ya yakından onun gibi 🙂 fakat bir sorun göremedim. Koyu moda aldığımda misal o tarz şeyler görmedim. Hatta beyaz modda çok yakın göz hizasında bakınca oluyor. Tableti denemek için PUBG Mobile yükledim. RTX 3070 ekran kartım var, 1080p IPS panel 24 inc monitör de gerçekten tabletteki gibi bir kaliteli görüntü yok :) En yüksek ayarlarda hiçbir şekilde kasma yaşanmıyor. Çok akıcı ve seri oynanıyor. Ses kısmına gelince sesi gayet yüksek ve yeterli çok rahat masaya konup birkaç kişi karşısında film izlenebilecek seviyede diyebilirim. Onun haricinde Bluetooth ve Wi-Fi test ettim güzel çalışıyor. Parmak izi gayet güzel algılıyor. Tek korktuğum biraz narin ve ince geliyor umarım sorunsuz kullanabilirim. Tablette ne yapacağım konusuna gelirsek PDF görüntülemek, teknik resim açmak, üzerinde yazıp çizmek, not almak çoğunlukla bunları yapacağım. Bunlar için kalem almam gerekiyor halen uygun fiyatlı bir kalem bulamadım. Araştırıyorum. Replika almak istemiyorum bakalım nasip denk gelir bir yerden :) sonuç olarak tablet gerçekten ekran olsun tasarım olsun çok hoşuma gitti. Niyetim önceden iPad 9 almaktı sonra 10 alayım vs dedim bütçemi çok aştı. Bu cihazı 4000 TL'ye aldım. Çok beğendim. Ekranı özellikle gerçekten çok kaliteli. Sormak istediğiniz tavsiye vereceğiniz şeyler olursa yazabilirsiniz :) Denememi istediğiniz şeyler olursa uygulama vs beklerim. İyi Sosyaller. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4000 liraya güzel fiyata almışsınız, temiz sorunsuzsa dediğiniz gibi parasından fazlasını veriyor zaten cihaz. Hayırlı olsun diyelim, sonradan daha iyi cihazlara geçersiniz. A12 Bionic'de günümüz için iyi bir işlemci zaten.

4000 liraya güzel fiyata almışsınız, temiz sorunsuzsa dediğiniz gibi parasından fazlasını veriyor zaten cihaz. Hayırlı olsun diyelim, sonradan daha iyi cihazlara geçersiniz. A12 Bionic'de günümüz için iyi bir işlemci zaten.
Evet hocam iyi fiyata denk geldi haklısınız normalde iPad 7 yi o fiyata denk geliyorken, araştırdıkça bir sürü iPad 7 buldum ama tek bir tane Air 3 vardı bu fiyatta. Şuan kullanıyorum ekran koruyucuda sipariş verdim bakalım. Gerçekten hani cihaz seri çalışıyor. Kendi telefonumdan falan menü geçişleri vs hızlı bir cihaz. Tabi hala kurcalamadım. Akşam mesela fotoğraf çekince üstüne basılı tutunca green screen gibi algılayıp kesme yapıyor falan güzel şeyleri var.

Geri
Yukarı