iPad Air 5. nesil vs Samsung Tab S9

Hocam anlıyorum sizi ama film dizi izlemek için kullanacaksın. Ve S9 da çok uzun ömürlü. Neyi hala dert ediyorsunuz ben onu anlamadım.
Mesela ne kadar uzun ömürlü, veya yarın satmak istese apple ürünleri kadar para edecek mi? Dediği gibi para kolay kazanılmıyor. Baba parasıyla alsa emin ol al geç yapardı kendi kazandığı için al geç yapamıyor.

Mesela ne kadar uzun ömürlü, veya yarın satmak istese Apple ürünleri kadar para edecek mi? Dediği gibi para kolay kazanılmıyor. Baba parasıyla alsa emin ol al geç yapardı kendi kazandığı için al geç yapamıyor.

Ömürlüktür. Ben bir gün ihtiyacım olabilecek bir parayı bir cihaza bağlamam. O yüzden en çok işime yarayacak aleti alırım.

Ömürlüktür. Ben bir gün ihtiyacım olabilecek bir parayı bir cihaza bağlamam. O yüzden en çok işime yarayacak aleti alırım.
Hayatım boyunca kullandığım hiç bir Samsung cihazının "ömürlük" olduğunu görmedim. S10e kullandım, A34 kullandım, A54 kullandım, S20FE kullandım. Hiç biri Apple ürünü kadar uzun ömürlü olmuyor.

Bir gün ihtiyacım olacak bir para değil istesem şu an gözüm kapalı iPad Pro da alırım. Sadece ihtiyacım doğrultusunda, parasının karşılığını verecek ve işimi görecek doğru aleti almak için araştırma yapıyorum. Burada da yanlış bir şey görmüyorum. Dediğinizin aksine de bir "dert" edinmiş değilim.

Eğer söylediğim şartlara göre iPad Air ve Tab S9 arasında bir farka yönelik öneriniz olmayacaksa daha fazla kendinizi yormayınız, fikriniz için teşekkürler.

Samsung'da satış pazarlama müdürü sizin kadar bunu satmak için uğraşmamıştır.

Yeni cihazlar çok güçlü hocam. Ben hala 2016 çıkışlı Tab A6'yı kullanıyorum. S9 mu ömürlük olmayacak? Genel olarak içerik tüketmek için kullanacağını söylüyor. AMOLED ekran daha iyi olmaz mı sizce de? Air 5 de çok güzel cihaz, hiçbir itirazım yok ve alsa çok da memnun kalacak ama daha çok iş için üretilmiş bir cihaz. Ucuz cihazlar olmadığının farkındayım, ama bu kadar kafa yormak da bir yerden sonra psikoloji bozuyor.

O yüzden ekosistem etkili oluyor. Ayrıca ikinci el fiyatı da ülkemizde ne dersen de etkiliyor. Herkes istediğini alsın artık. Herkes de aynı fikirde olmak zorunda değil. Herkese iyi forumlar.

Ekosistemi okuduktan sonra zaten Air 5 harici bir seçenek kafada uyanmıyor bile. Kasım ayından beri fazla beklemişsiniz. Alıp geçmelisiniz.

Ekosistem konusunda kesinlikle haklısınız. Air 5 çok güzel bir tablet. Tek derdim ekranı aslında, evet 60Hz Apple ürünlerinde zaten işletim sistemi sayesinde çok az rahatsız ediyor. Lakin ben ağırlıklı medya içeriği tüketmek yani bir şeyler izlemek için tablet istiyorum. 4:3 oranda bir şeyler izleyip ekranın yarısını siyah görmek nasıl bir deneyim bilemiyorum. Biraz da görme sorunlarım olduğu için Samsung Tabletler video vs. izlemek için daha iyi gibi geliyor zaten arada kalma nedenim bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekosistem konusunda kesinlikle haklısınız. Air 5 çok güzel bir tablet. Tek derdim ekranı aslında, evet 60Hz Apple ürünlerinde zaten işletim sistemi sayesinde çok az rahatsız ediyor. Lakin ben ağırlıklı medya içeriği tüketmek yani bir şeyler izlemek için tablet istiyorum. 4:3 oranda bir şeyler izleyip ekranın yarısını siyah görmek nasıl bir deneyim bilemiyorum. Biraz da görme sorunlarım olduğu için Samsung Tabletler video vs. izlemek için daha iyi gibi geliyor zaten arada kalma nedenim bu.

iPad 8'de tam ekran olmamasına rağmen hızlı alıştım. Ekranın eni boyu beni rahatsız etmiyor. Laptop 144 Hz fakat iPhone 8 Plus da 60 Hz olunca yine iPad ekranı gözüme batmıyor. Air 5 çok akıcı tablet, ekranı rahat hissettiriyor. Bence ihtiyacınız olan şey teknoloji mağazasında inceleyip karar vermek. Yine de yerinizde olsam o ekosisteme Samsung cihaz almazdım.

iPad 8'de tam ekran olmamasına rağmen hızlı alıştım. Ekranın eni boyu beni rahatsız etmiyor. Laptop 144 Hz fakat iPhone 8 Plus da 60 Hz olunca yine iPad ekranı gözüme batmıyor. Air 5 çok akıcı tablet, ekranı rahat hissettiriyor. Bence ihtiyacınız olan şey teknoloji mağazasında inceleyip karar vermek. Yine de yerinizde olsam o ekosisteme Samsung cihaz almazdım.
Peki sizce yeni iPad'leri beklemeli miyim? Araştırmalarıma göre yeni nesilde iPad Air'lerde ekranda bir değişiklik olmayacakmış sadece 12.4 inch'e çıkacakmış. M3 için de beklememin ve daha fazla para vermemin bir lüzumu yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı